EP 2016, 8. dan

Španci visoko zmagali, Hrvaška imela vse, dobila pa točko in bakle

2

hrvaska navijaci | Foto Reuters

Na prvi petkovi tekmi je Italija Švedsko premagala (1:0) v izdihljajih tekme in si zagotovila osmino finala. Hrvaška in Češka sta remizirali (2:2) ob vnovičnih navijaških incidentih. Španija je s 3:0 odpravila Turčijo.

Vse o EP 2016
Napoved pred današnjimi tekmami

EP 2016, 7. dan

Španija je z dvema goloma Alvara Morate in enim Durana Nolita premagala Turčijo s 3:0 in se že uvrstila v osmino finala. Tudi na tej tekmo so gorele bakle kot na dvoboju med Hrvaško in Češko, le da je tam sledil še epilog ...

Bakle prikrajšale Hrvate za zmago in še marsikaj

V St. Etiennu sta Hrvaška in Češka remizirali z 2:2. Hrvati so imeli v prvem polčasu bistveno več strelov. Njihov enajsti je pristal v vratih Petra Čecha. Zadel je Ivan Perišić. Hrvati so ohranili prevlado na igrišču in prek Ivana Rakitića v 59. minuti zadeli še enkrat.

A Čehi se niso predali. Milan Škoda je v 76. minuti znižal z glavo. Hrvati so bili na kar dobri poti do zmage, a so nato njihovi navijači začeli metati na igrišče bakle. Po nekajminutni prekinitvi se je igra nadaljevala. Po igranju z roko so Čehi dobili enajstmetrovko, ko jo je realiziral Tomaš Necid. To pa je bil tudi končni rezultat. Čehi so preobrat uprizorili v 13 minutah.

Italijani stežka do zmage

Uvodni del srečanja med Švedsko in Italijo ni postregel z izrazitimi priložnostmi. Občinstvo je prvi kot na tekmi, ki so ga izvajali Skandinavci, dočakalo šele po 22 minutah. V prvem polčasu sta Italija in Švedska razočarali z igro, saj si nista priigrali niti ene prave priložnosti. V drugem polčasu sta reprezentanci pokazali bolj agresiven obraz. V 64. minuti je zadišalo po golu Ibrahimovića, a se je švedski reprezentant znašel v prepovedanem položaju.

V 72. minuti je imel Ibrahimović fantastično priložnost za gol, a je zgrešil iz neposredne bližine ter udaril čez gol. To bi bil eden največjih zgrešenih strelov na prvenstvu, če ne bi bil v prepovedanem položaju. V 82. minuti je imela Italija najlepšo priložnost za gol na tekmi. Po podaji Giaccherinija je prečko zadel Marco Parolo. Brazilec Eder je v 88. minuti v kazenskem prostoru prelisičil štiri švedske igralce in zabil prvi gol na tekmi. Candreva je iz neposredne bližine poskušal v 90. minuti. Močan strel je uspešno odbil Isaksson. Gol Ederja je po 93 odigranih minutah zadostoval za minimalno zmago Italije proti Švedski in za preboj v osmino finala.