22. 12. 2007,
22.22

Sobota, 22. 12. 2007, 22.22

Stavbar brez možnosti

V tekmi 10. kroga srednjeevropske lige so odbojkarji Stavbarja IGM doma izgubili proti Hypo Tirol Innsbrucku z 0:3 (-19, -26, -22).

Nič novega v dvorani Tabor. Mariborski odbojkarji so izgubili še eno tekmo in so še naprej med najslabšimi ekipami lige. Tudi v tekmi proti ekipi Hypo Tirol so bili brez moči, dobre poteze, s katerimi so razveselili maloštevilne gledalce, pa bi lahko našteli na prste ene roke.

V uvodnem nizu so gostje prevzeli pobudo na igrišču in si pri prvem in drugem tehničnem odmoru priigrali tri točke prednosti. V končnici so jih Mariborčani skušali ujeti, a so bili njihovi poskusi zaman in po šestnajstih minutah igre je avstrijska ekipa dobila niz. Drugi niz je bil izjemno izenačen, v končnici pa so bili bolj zbrani in spretni gostujoči odbojkarji. Rezultat je bil kar šestnajstkrat izenačen, pri vodstvu 24:23 pa so imeli mariborski odbojkarji prvo sklepno žogo za izenačenje v nizih. Toda po prvi so zapravili še drugo in tretjo, pri vodstvu gostov s 27:26 pa je Stojković z blokom osvojil odločilno točko za svojo ekipo.

Tudi v tretjem nizu je bila igra izenačena. Do rezultata 17:17 si nobena ekipa ni priigrala višje prednosti, v končnici pa so na igrišču zagospodarili avstrijski odbojkarji, ki so z zanesljivo igro v polju in uspešnimi napadi povedli 24:19 in tekma je bila odločena.