zračna pištola Strelstvo Jože Čeper

Ponedeljek, 27. 5. 2019, 15.15

Tekma svetovnega pokala v Münchnu

Čeper najboljši Slovenec na Bavarskem, Debevec izven najboljših 50

Zračna pištola | Za najboljši slovenski izid dneva je na Bavarskem poskrbel Jože Čeper. | Foto Vid Ponikvar

Za najboljši slovenski izid dneva je na Bavarskem poskrbel Jože Čeper.

Za najboljši današnji izid na letošnji tretji tekmi svetovnega pokala z zračnim in malokalibrskim orožjem v Münchnu je poskrbel Jože Čeper, ki je v disciplini zračna pištola v konkurenci 162 strelcev iz celega sveta osvojil 34. mesto, potem ko je zadel 574 krogov.

Drugi slovenski nastopi v bavarski prestolnici bodo hitro padli v pozabo. Rajmond Debevec je v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 m s 1167 krogi osvojil 51., Robi Markoja pa s sedmimi krogi manj 67. mesto.

Debevec, nosilec treh olimpijskih odličij, je na današnjem strelskem maratonu za pet krogov zaostal za svojim nedeljskim eliminacijskim izidom. V klečečem položaju je zadel 394, v ležečem 396, v stoječem pa 377 krogov.

Njegov reprezentančni kolega Markoja je kleče zadel 392, leže 391, stoje pa 377 krogov. Tretji slovenski predstavnik v tej disciplini Erik Kandare se prek nedeljskih eliminacij ni prebil na današnjo glavno tekmo.

Rajmond Debevec je v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 m s 1167 krogi osvojil 51. mesto. | Foto: Vid Ponikvar Rajmond Debevec je v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 m s 1167 krogi osvojil 51. mesto. Foto: Vid Ponikvar

Denis Bola Ujčič in Jagoda Tkalec sta dvodnevno tekmo v disciplini MK pištola na 25 metrov prav tako končali v drugi polovici nastopajočih. Prva je v konkurenci 109 strelk osvojila 78. mesto, potem ko je zadela 564 krogov (284 v natančnem in 280 v hitrostrelnem streljanju), druga pa je tekmo s 550 krogi (281 + 269) končala na 97. mestu.

V torek bodo na veliko sceno stopili Nejc Klopčič (zračna puška) ter Čeper in Peter Tkalec (oba hitrostrelna pištola), pred Živo Dvoršak, Klavdijo Jerovšek, Urško Kuharič in Katarino Fevžer pa je izbirna tekma za sredino kvalifikacijsko tekmo v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 m.