Thermometer Blue 0

MotoGP Jorge Lorenzo VN ZDA

Ponedeljek, 30. 7. 2012, 19.05

"Skorajšnji padec v Corkscrewu je bil motivacija za Caseyja"

Vodilni v prvenstvu MotoGP Jorge Lorenzo je po porazu na VN ZDA modro ugotovil, da na deseti dirki sezone ni bil konkurenčen Caseyju Stonerju.

Španec ni uspel svojega najboljšega štartnega položaja pretvoriti v zmago, saj je bil njegov maksimalni domet drugo mesto. ''Na začetku dirke sem skušal narediti razliko, a v določenem trenutku sem v Corkscrewu skorajda padel. Morebiti je to bila motivacija za Caseyja in nato me je v enem krogu ujel. Po tem dogodku nisem mogel več obdržati ritma z začetka dirke. Morebiti je bila mehka različica zadnje gume za to dirko najboljša opcija. Kakorkoli že, Casey je bil najboljši. Najhitrejši. To ni bil moj dan,'' je po dirki hitel razlagat Jorge Lorenzo.

Dani Pedrosa si tudi s šasijo in motorjem 2013 ni bil sposoben pridirkati zmage, temveč je ciljno črto prečkal več kot 7 sekund za moštvenim kolegom Stonerjem, ki je uporabljal motor 2013 in šasijo 2012. ''Ko me je Casey prehitel, sem ostal miren, ker sem vedel, da ima zadnjo mehko gumo. Čeprav je to bila najbolj tvegana izbira za dirko, je na koncu ravno ta delovala perfektno. Vedel sem, da imam dober ritem, a ko sem spet ujel Caseya in sem ga bil pripravljen prehiteti nazaj, sem bil prehiter in sem se skorajda znašel na tleh. Nato sem izgubil stik z vodilnima dirkačema. A ko sem spet skušal zmanjšati zaostanek in sem začel močneje zavirati, sem čestokrat izgubil prednji del motocikla in sem bil zelo blizu temu, da bi končal dirko.''