17.56

Shelly-Ann Fraser-Pryce

Petek, 23. 11. 2012, 17.56

V Londonu je blestela, v Moskvi želi biti še boljša

Jamajčanka Shelly-Ann Fraser-Pryce je bila ena izmed najboljših atletinj na letošnjih olimpijskih igrah. Dosežek iz Londona želi prihodnje leto na svetovnem prvenstvu ponoviti oziroma ga še preseči.

Pri 25 letih je osvojila vse, kar se osvojiti da. Na prvem velikem tekmovanju je do medalje ta komajda 152 centimetrov visoka šprinterka prišla še kot 20-letnica, ko je bila z jamajško štafeto 4x100 metrov srebrna na SP 2007 v Osaki. Leto za tem, pri 21 letih, je zablestela na olimpijskih igrah v Pekingu in bila zlata na 100 metrov. Na SP 2009 v Berlinu je nadaljevala z bero medalj. Na 100 metrov je bila svetovna prvakinja, zmagala je tudi s štafeto 4x100 metrov. V Daeguju se je morala lani na SP zadovoljiti zgolj s srebrom iz šprinterske štafete, letošnje leto pa je bilo zanjo daleč najbolj uspešno. Na OI v Londonu je namreč osvojila kar tri medalje. Na 100 metrov je ubranila zlato izpred štirih let, na 200 metrov je zaostala le za Američanko Allyson Felix, srebrno medaljo pa osvojila tudi s štafeto.

Kljub številnim uspehom pa Shelly-Ann Fraser-Pryce ne manjka motiva za nove uspehe. ''Moj nov cilj je svetovno prvenstvu v Rusiji prihodnje leto. Letos sem osvojila dve posamični medalji. To je bilo prvič, da mi je uspelo kaj takega. Zagotovo si želim na naslednjem velikem tekmovanju ponoviti podobno ali pa londonski uspeh celo preseči. V letu 2013 si želim, da bi bila v Moskvi zlata tako na 100 kot 200 metrov,'' je napovedala atletinja z osebnima rekordoma 10,70 na 100 in 22,09 na 200 metrov. Oba je dosegla letos.