Sreda, 30. 12. 2009, 11.03
8 let, 7 mesecev
Sokovi življenja
S sveže iztisnjenimi sokovi, za katere potrebujemo sokovnik, se borimo proti rakavim obolenjem, slabemu imunskemu sistemu in zvišanemu holesterolu. Naravni sokovi so vedno aktualni - tako pozimi kot poleti, z njimi ohranjamo in izboljšujemo zdravje. Pomembno je, da jih zaužijemo takoj, saj tako sokovi ohranijo vse zdravilne učinkovine.
Jabolčni sok
Jabolčni sok ima enkraten očiščevalni učinek. Čisti kri, kožo ter jetra in je na splošno dober tonik za telo. Prav tako vsebuje veliko vitamina C, kalija in fosforja. Pazite, da ga zaužijete takoj.
Korenčkov sok
Skoraj ni človeka, ki ne bi maral korenčkovega soka. Ta oranžna korenina vsebuje beta karoten, kalij, natrij, kalcij, fosfor, železo ter magnezij. Njen sok pomaga v boju z infekcijami in pomirja živčni sistem. Korenčkov sok je na splošno dober za počutje, krasno pa se meša z jabolki in pomarančami.
Paradižnikov sok
Paradižnikov najmočnejši atribut je likopen, antioksidant, ki preprečuje nastanek rakavih obolenj. Paradižnikov sok je okusno dopolnilo k vsakodnevni prehrani, lahko pa ga mešamo tudi z drugimi. Glede na to, da vsebuje antioksidante, je krasen bojevnik proti staranju, ohranja pa tudi mentalne in telesne funkcije.
Zelenin sok
Zelena vsebuje veliko magnezija, železa in klorofila (ta razstruplja telo, čisti kri ter telesu daje moč), poleg tega je eden najbogatejših virov natrija. Zelena pomaga, da pri ekstremnih naporih telo ohrani tekočino in elektrolite. Ugodno vpliva tudi na živčni sistem. Za tiste, ki radi posegate po sladkarijah - zelena zmanjšuje željo po sladkorju. Glede na to, da je zelena rahlo grenka, se odlično meša z jabolki in korenčkom.
Pesin sok
Pesin sok zagotovljeno izboljša vašo krvno sliko. Minerali, ki so v pesi, čistijo jetra ter ledvice. Vsebuje kalij, železo, natrij in magnezij. Ko boste peso stisnili skozi sokovnik, dodajte še pesine liste, ki so še posebej bogati z magnezijem.
Pomarančni sok
Pomarančni sok je stalnica zdravih zajtrkov. Pomaranče vsebujejo vitamin C, folate, minerale in tudi beta karoten. Lahko ga iztisnemo v sokovniku. Da pa bi ohranili tudi dragocene balastne snovi, lahko pomaranče tudi ožamemo.
Kumarični sok
Kumarice imajo očiščevalni učinek, saj so naravni diuretik. Uravnavajo krvni pritisk. Vsebujejo magnezij, železo ter silicij. Proti revmatizmu pa se lahko uspešno borimo z mešanico korenčkovega, zeleninega in kumaričnega soka.
Grenivkin sok
Naj bo bela, rdeča ali rožnata – grenivka je dober začetek dneva. Polna antioksidantov, vitaminov in celo likopena. Grenivka vsebuje malo kalorij, vsebuje pa veliko vitamina A in C, hkrati pa je bogata s folati in vlakninami, ki pospešujejo prebavo.