Sreda, 24. 10. 2012, 19.18
9 let, 1 mesec
Kamini za vse letne čase

Za blagovno znamko AK47 stoji oblikovalec Ivano Rosa, ki ceni vse vrste materialov, tudi vsakdanje. Izziv mu predstavlja njihovo plemenitenje in ustvarjanje na presečišču med umetnostjo in oblikovanjem. Matteo Galbusera je oblikovalec, ki zase pravi, da je nadrealističen sanjač. Zanimajo ga eksperimenti in interpretacije, ki prinašajo nove rešitve ter z izvirnimi idejami odgovarjajo na zahtevne naloge. V njegovem ustvarjanju je koncept ključen element, oblikovanje pa tako le njegova naravna posledica.
Grafična oblikovalka Marta Bissichini pravi, da pri oblikovanju ne gre za vprašanje čiste estetike, temveč ta temelji na prepletu raziskovanja, sinteze in domišljije. Vsebina je forma in forma je vsebina. Barbara Bolis pri AK47 skrbi za komunikacijo z javnostmi.
V AK47 so razvili jeklene oblike, ki očarajo s toploto in svetlobo. Kamin tako lahko postane središče srečanj v vseh letnih časih, saj kljubuje vsem vremenskim in časovnim razmeram.
Jeklene kamine so zasnovali z idejo, da ogenj postane neposredno vpleten v bivalno okolje. Tako so s pozitivno in ekološko naravnanostjo nastali odprti kamini za vrt, ki pa jih spremljajo tudi fleksibilni dodatki za shranjevanje drv, knjige in druge malenkosti.