Naj Mekinc

Nedelja, 1. 9. 2024, 15.00

Naj Mekinc sezono deskarskega prostega sloga začel s 47. mestom

Naj Mekinc | Foto SloSki Snowboard

Slovenski deskar prostega sloga Naj Mekinc je prvo tekmo svetovnega pokala v novozelandski Cardroni v disciplini slopestyle končal na 47. mestu, potem ko je obstal v drugi kvalifikacijski skupini.

Triindvajsetletni Mekinc je bil s 17 osvojenimi točkami v svoji skupini 24., skupno pa daleč od finala, ki si ga je zagotovilo po osem tekmovalcev iz vsake skupine. Mekinc je tekmovanje sklenil na 47. mestu med 54 deskarji.

V prvi skupini je bil najboljši Norvežan Mons Roisland (81,75 točke), v drugi pa Kanadčan Cameron Spalding (82,50).

V ženski konkurenci 31 tekmovalk slovenskih predstavnic ni bilo, najboljša v kvalifikacijah pa je bila Japonka Kokomo Murase (78,10) pred Britanko Mio Brookes (71,65) in Američanko Rebecco Flynn (57,58).

Finale, ki bi moral biti v noči na nedeljo, so zaradi vetrovnih razmer prestavili na danes ob 22. uri.

Naslednji konec tedna bodo sezono svetovnega pokala v Cardroni začeli še smučarji prostega sloga v snežnem žlebu.