Danil Medvedjev Carlos Alcaraz teniški globus

Nedelja, 19. 2. 2023, 22.01

Teniški globus, 19. februar

Mladi Španec po vrnitvi že do sedme turnirske zmage

Carlos Alcaraz | Carlos Alcaraz je zmagovalec teniškega turnirja v Buenos Airesu.  | Foto Reuters

Carlos Alcaraz je zmagovalec teniškega turnirja v Buenos Airesu.

Španec Carlos Alcaraz je zmagovalec teniškega turnirja v Buenos Airesu. V finalnem dvoboju turnirja na peščenih igriščih je v obračunu prvih dveh nosilcev s 6:3 in 7:5 premagal Britanca Camerona Norria. Drugi igralec sveta je v Argentini odigral svoj prvi turnir v tem letu, zaradi poškodbe mišice je izpustil tudi odprto prvenstvo Avstralije.

Alcaraz se je po svojem devetem finalu veselil sedme turnirske zmage, Norrie ostaja pri štirih.

Španec je v finalu prikazal svojo prepoznavno igro, videti je bilo, da bo zmagal brez večjih težav, potem ko je dobil prvi niz, je v drugem že vodil s 3:0, 4:1 in 5:2. Pri 5:3 je serviral za zmago, a storil nekaj nepotrebnih napak, tudi dvojno pri servisu, s katero je tekmec prišel do "breaka".

Toda Alcaraza, ki je na turnirjih zaigral prvič po dobrih štirih mesecih, to ni zmedlo, še enkrat je odvzel servis tekmecu in se veselil uspeha.

Medvedjevu naslov v Rotterdamu

Ruski teniški igralec Danil Medvedjev je zmagovalec turnirja ATP v Rotterdamu z nagradnim skladom 2.224.460 evrov. Šesti nosilec je v finalu s 5:7, 6:2 in 6:2 odpravil Italijana Jannika Sinnerja. Španski teniški zvezdnik Carlos Alcaraz pa se je po poškodbi ob prvem nastopu od lanskega novembra uvrstil v finale turnirja serije ATP v Buenos Airesu z nagradnim skladom 663.780 evrov. Za naslov se bo v argentinski prestolnici pomeril z Britancem Cameronom Norriejem.

Danil Medvedjev je slavil v Rotterdamu. | Foto: Reuters Danil Medvedjev je slavil v Rotterdamu. Foto: Reuters

Sedemindvajsetletni Medvjedev je prišel do 16. turnirske zmage, a prve v letu 2023. Sinner je ostal pri sedmih turnirskih zmagah, v tej sezoni je osvojil naslov v Montpellieru.

Rus je proti šest let mlajšemu tekmecu dobil še peti medsebojni dvoboj.

Za naslov v Delray Beachu Fritz in Kecmanović

Američan Taylor Fritz in Srb Miomir Kecmanović se bosta pomerila za naslov na teniškem turnirju serije ATP v Delray Beachu z nagradnim skladom 669.980 evrov. Fritz bo v jubilejnem desetem finalu naskakoval peto lovoriko, Kecmanović pa v tretjem svojo drugo.

Fritz, prvi nosilec turnirja na Floridi, je v polfinalu po dveh nizih ter uri in 35 minutah premagal rojaka Mackenzieja McDonalda s 6:3, 7:6 (6).

Taylorja Fritza čaka obračun s Srbom Miomirjem Kecmanovićem. | Foto: Reuters Taylorja Fritza čaka obračun s Srbom Miomirjem Kecmanovićem. Foto: Reuters

Za 25-letnika bo to prvi finale v letu 2023, na zadnjih stopničkah turnirjev pa je trenutno v nizu treh zaporednih zmag. Pred tem je dobil le enega od šestih finalnih obračunov.

Na drugi strani dve leti mlajši Srb nima toliko izkušenj kot trenutno sedmi igralec lestvice ATP. Četrti nosilec se bo boril za drugo zmago na turnirjih najvišje ravni, od zadnje pa je minilo 30 mesecev, potem ko je leta 2020 slavil v avstrijskem Kitzbühlu.

V polfinalu je moral četrti nosilec odigrati tri nize, na igrišču pa se je proti Moldavcu Raduju Albotu potil dve uri in pol. Zmagal je s 7:6 (8), 3:6, 6:2. Finale bo na sporedu drevi ob 21. uri.