Blaž Rola Kaja Juvan teniški globus

Nedelja, 14. 3. 2021, 21.32

Teniški globus, 14. marec

Rus upravičil vlogo favorita, Juvanova uspešna v Mehiki

Daniil Medvedev | Daniil Medvedev je zmagovalec turnirja v Marseillu. | Foto Guliverimage

Daniil Medvedev je zmagovalec turnirja v Marseillu.

Rus Danil Medvedjev je upravičil vlogo prvega nosilca in v Marseillu prišel do prvega naslova v 2021. V finalu turnirja Open 13 Provence ATP 250 z nagradnim skladom 334.240 evrov je premagal domačina Pierra Huguesa Herberta s 6:4, 6:7 in 6:4.

Za 25-letnega Medvedjeva je to deseti naslov v karieri in druga lovorika letos, potem ko je februarja popeljal Rusijo do naslova na pokalu ATP v Melbournu.

Medvedjev se bo v ponedeljek na novi lestvici ATP povzpel na drugo mesto in tako prvič po skoraj šestnajstih letih prekinil vladavino velike četverice - Novak Đoković, Rafael Nadal, Roger Federer, Andy Murray - tik pod vrhom razpredelnice. Zadnjemu, ki je to uspelo, je bil Avstralec Lleyton Hewitt julija 2005.

Pierre Hugues Herbert, ki je turnir začel na 93. mestu na svetu, ostaja brez naslova ATP, z nastopom v finalu pa bo svojo uvrstitev izboljšal za približno dvajset pozicij.

Sara Sorribes Tormo je zmagovalka turnirja v Mehiki. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Sara Sorribes Tormo je zmagovalka turnirja v Mehiki. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Španka Sara Sorribes Tormo zmagala v Guadalajari

Španka Sara Sorribes Tormo je zmagala na teniškem turnirju WTA v Guadalajari v Mehiki. V finalu je četrta nosilka za svojo prvo turnirsko zmago premagala Kanadčanko Eugenie Bouchard s 6:2 in 7:5.

Nekdanja peta igralka sveta Eugenie Bouchard je v polfinalu izločila italijansko kvalifikantko Elisabetto Cocciaretto. Sorribesova, 71. igralka z lestvice WTA, se je prvič v karieri prebila v finale turnirja WTA, v polfinalu je ugnala drugo nosilko Čehinjo Marie Bouzkovo.

Na turnirju v Mehiki z nagradnim skladom 235 tisoč dolarjev sta nastopili tudi dve slovenski igralki, vendar sta tako Tamara Zidanšek kot Kaja Juvan obstali že v drugem krogu.

Juvanova uspešna, Rola izpadel

Ljubljančanka Kaja Juvan je uspešno prestala kvalifikacije teniškega turnirja v Monterreyju v Mehiki, Ptujčan Blaž Rola pa je v Dubaju izgubil na zadnji stopnji.

Juvanova je bila na turnirju WTA 250 prva nosilka kvalifikacij. V prvem krogu je v treh nizih premagala Belorusinjo Olgo Govorcovo s 6:2, 4:6 in 6:2, v drugem pa je bila prepričljivo boljša od Japonke Kurumi Nara s 6:1, 6:1. 20-letna Ljubljančanka, ki bo v ponedeljek znova dosegla rekordno uvrstitev na lestvici WTA - 90. mesto, bo ena od treh Slovenk na turnirju v Monterreyju, kjer si bodo udeleženke na trdi podlagi razdelile 235.238 dolarjev.

Kaja Juvan je uspešno prestala kvalifikacije v Monterreyu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Kaja Juvan je uspešno prestala kvalifikacije v Monterreyu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Tamara Zidanšek bo igrala med posameznicami - v prvem krogu jo čaka domačinka Renata Zarazua - in dvojicami (skupaj z Nizozemko Arantxo Rus), Dalila Jakupovič se bo preizkusila samo med pari z Ankito Raino iz Indije, Juvanova pa bo zaigrala v obeh konkurencah. V dvojicah bo moči združila z Rusinjo Varvaro Gračevo.

Manj uspešen je bil Blaž Rola v kvalifikacijah turnirja ATP 500 v Dubaju z dobrima dvema milijona dolarjev nagradnega sklada. V prvem krogu je v podaljšani igri tretjega niza premagal Kazahstanca Dimitrija Popka z 12:10 in pred tem rešil šest zaključnih žogic, v drugem nastopu pa je moral priznati premoč Južnoafričanu Lloydu Harrisu, ki je slavil s 6:2, 6:4.

V Združenih arabskih emiratih bo tako naslednji teden od Slovencev igral le Aljaž Bedene, ki se bo v uvodnem krogu v ponedeljek pomeril s kvalifikantom iz Indije Yukijem Bhambrijem.

Garin slavil v rodnem Santiagu

Cristian Garin iz Čila je v domačem Santiagu osvojil teniški turnir ATP 250 z nagradnim skladom 569.010 dolarjev. V finalu je po dveh urah in 35 minutah premagal Argentinca Facunda Bagnisa s 6:4, 6:7 in 7:5.

Za 24-letnega Garina, pred turnirjem 22. igralca na svetu, ki je šele v finalu izgubil prvi niz na turnirju, je to peti naslov na turnirjih ATP. Hkrati je postal prvi Čilenec po Fernandu Gonzalesu, ki je slavil na domačem turnirju po 2009.