6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Sportalov prestol je tokrat zasedel Nejc Žnidarčič

V preteklem tednu so vas slovenski športniki in športnice spet razvajali z vrhunskimi dosežki, najbolj pa vas je prepričal kajakaš Nejc Žnidarčič.

Najbolj vas je torej navdušil kajakaš Nejc Žnidarčič, ki si je na tekmi svetovnega pokala v spustu v avstrijskem Lofru priveslal zmago v šprintu.

Kolesar Borut Božič je na dirki po Sloveniji osvojil skupno četrto mesto.

Kolesar Klemen Štimulak je na dirki po Sloveniji osvojil modro majico najboljšega kolesarja v skupnem seštevku točkovanja gorskih ciljev.

Kolesar Grega Bole je na 2. etapi dirke po Sloveniji osvojil tretje mesto.

Kolesar Kristijan Koren je na kronometru dirke po Sloveniji osvojil drugo mesto.

Teniški igralec Blaž Kavčič je zmagal na teniškem turnirju serije challenger z nagradnim skladom 50.000 ameriških dolarjev v kitajskem Tianjinu.

Slovenska kanuista Luka Božič in Sašo Taljat sta na tekmi svetovnega pokala v Pragi osvojila tretje mesto med kanuističnimi dvojci.

Slovenska atletska reprezentanca na ekipnem evropskem prvenstvu ni izpolnila cilja in se vrača v drugo ligo, je pa v sobotnem nastopu navdušila Maruša Mišmaš, ki je v teku na 3000 metrov z zaprekami osvojila drugo mesto, s časom 9:40,49 pa je za štiri sekunde popravila državni članski rekord.

Košarkar Boštjan Nacbhar je na prvi tekmi finala španskega prvenstva k zmagi Barceloni z 98:93 proti Real Madridu prispeval 17 točk.

Judoistka Ana Velenšek je na tekmi svetovnega pokala v Budimpešti v kategoriji do 78 kilogramov osvojila drugo mesto.