9.56

6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Prepričali so slovenski nogometaši

Slovenska nogometna reprezentanca je z zmago nad Albanijo ostala v boju za nastop na svetovnem prvenstvu 2014 v Braziliji. Z dosežkom v Stožicah je prepričala tudi vas.

Slovenska nogometna reprezentanca je prišla do tretje zmage v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2014 in ostaja v igri za Brazilijo. Junaka zmage nad Albanijo z 1:0 sta bila Kevin Kampl in Samir Handanović. Na Sportalovem prestolu je Katančeva četa nasledila plezalko Mino Markovič.

Izkazali so se še: Gorska kolesarka Zarja Černilogar je zmagala na dirki evropskega pokala v francoskem Chatelu, predzadnji postojanki sezone, s čimer je že osvojila skupno zmago. ,

Motokrosist Klemen Gerčar je sezono svetovnega prvenstva razreda MX3 kronal na najboljši možen način. Na zadnji dirki v slovaških Senkvicah je s šestim mestom obdržal skupno vodstvo in osvojil naslov svetovnega prvaka za sezono 2013.

Mitja Petkovšek in Sašo Bertoncelj sta na uvodni tekmi sezone, veliki nagradi Szombathelyja, končala na stopničkah. Petkovšek je v finalu na bradlji prvič izvajal sestavo z izhodiščem 16,700 točke in z oceno 15,300 končal na drugem mestu, Bertoncelj, ki je prav tako delal težjo vajo, je bil na konju z ročaji (14,650) tretji.