9.56

6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Najbolj vas je prepričal Polanc

Sportalov športnik 23. tedna je postal kolesar Jan Polanc, ki je se je med vsemi Slovenci na dirki Po Sloveniji uvrstil najvišje.

Kolesar Jan Polanc je bil najboljši Slovenec na dirki Po Sloveniji in postal Sportalovo športno ime tedna.

Navdušili pa so tudi drugi slovenski športniki in športnice:

Na svetovnem prvenstvu v Solkanu se je izkazala slovenska reprezentanca in skupno osvojila šest medalj. V finalu kanuističnih dvojcev sta zmagala Sašo Taljat in Luka Božič, sicer specialista za slalomske vožnje v konkurenci C-2. Njun uspeh sta potrdila Blaž Cof in veteran Simon Hočevar z drugim mestom. Slovenski dvojci v postavi Blaž Cof/Simon Hočevar, Luka Žganjar/Peter Žnidaršič ter aktualna svetovna prvaka v šprintu Luka Božič/Sašo Taljat so osvojili srebrno medaljo. Slovenski kajakaši Nejc Žnidarčič, Tim Kolar in Vid Debeljak so v močni konkurenci zasedli 3. mesto.

Gorska kolesarka Tanja Žakelj je na tretji dirki za svetovni pokal v Val di Soleju znova stopila na najvišjo stopničko in s tem zadržala belo majico vodilne tekmovalke.

Evropski prvak na 50 metrov prsno, Damir Dugonjić, je v svoji paradni disciplini zmagal na zadnjem mitingu serije Mare Nostrum v francoskem Canetu. Z dosežkom 27,50 je Dugonjić ugnal svetovnega rekorderja Južnoafričana Camerona van der Burgha (27,66), obenem pa je postavil tudi rekord mitinga.

Snežana Rodič je na atletskem pokalu Slovenije v troskoku zmagala in z izvrstnim izidom 14,58 metra s ćetrtim izidom sezone na svetu dosegla normo A (14,40 m) za nastop na SP, ki bo med 10. in 18. avgustom v Moskvi.

Kolesar Robert Vrečer je uspel v predzadnji 8. etapi dirke po Švici osvojiti dve majici. Prevzel je vodstvo v točkovanju gorskih ciljev in v skupnem seštevku letečih ciljev.

Jasmina Keber je v Berlinu postala svetovna prvakinja v speed badmintonu.