21.33

liga prvakov liga prvakov rokomet

Torek, 2. 10. 2012, 21.33

Ničla za slovenska predstavnika

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v ligi prvakov zabeležili še drugi poraz. V Zlatorogu so se dobro upirali Atleticu iz Madrida. Gorenje je v Skopju visoko izgubilo (23:30).

Drugo poglavje se bo z obračunom Constante in Veszprema začelo v sredo in trajalo do nedelje. "Pivovarji" se v domačem Zlatorogu merijo z zadnjimi finaliste elitne lige prvakov. Uvodnih deset minut je bilo povsem izenačenih, španski rokometaši so največ vodili za dva zadetka, vendar so jih Celjani vedno uspeli ujeti. ''Pivovarji'' so v 16. minut prišli do vodstva v 16. minuti (8:7). Ekipi sta se nato izmenjavali v vodstvu, prvi polčas pa je pripadel domačim rokometašem (15:13). Gostje so drugi polčas začeli veliko bolje, z delnim izidom 4:0 so prišli do preobrata (17:15). Atletico je nato stopil na plin in začel višati prednost, v 43. minuti povedel s +5 (21:16). Celjani so nato znižali zaostanek, ki je znašal okoli tri zadetke. ''Pivovarji'' so se skušali približati, vendar pa so na koncu popustili in gostje so zmagali z 28:22.

Gorenje je odigral obračun v Skopju. V prvem polčasu so bile ''ose'' brez idej v napadu, le s težavo so prebijale obrambno vrsto Metalurga, ki je bil v napadu uspešnejši. Prvi polčas so namreč domačini dobili s 13:6. V drugem polčasu so ''ose'' začele dosegati zadetke, a so jih tudi prejemale, tako da v nobenem trenutku niso imele možnosti, da bi prišle do preobrata. Na koncu je Metalurg zmagal s 30:23.

Skupinski del lige prvakov se bo končal 24. februarja prihodnje leto. Najboljše štiri ekipe vsake skupine se bodo nato uvrstile v osmino finala, ki bo po sistemu domača tekma-gostovanje odigrana med 13. in 24. marcem. Med 17. in 28. aprilom bodo bo enakem principu na sporedu četrtfinala, zmagovalne štiri ekipa pa se bodo prebile na "final four" v Köln, ki se bo zgodil 1. in 2. junija 2013.