29. 11. 2007,
20.25

Četrtek, 29. 11. 2007, 20.25

Celjani iz Kölna brez točk

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 3. krogu evropske lige prvakov v skupini F v Kölnu izgubili z nemškim Gummersbachom z 28:32.

Za celjskimi rokometaši je prva polovica prvega dela najbolj imenitnega tekmovanja stare celine, po gostovanju v Kölnu pa so se seznanili še s tretjim tekmecem v svoji skupini. V deželi svetovnih rokometnih prvakov so slovenski prvaki pokazali številne obraze, od silno bledega do bleščečega, s tako številnimi nihanji v igri pa navkljub optimističnim napovedim niso mogli premagati s poškodbami obremenjenega Gummersbacha. Polovičen izkupiček v treh tekmah - zmaga nad islandskim Valurjem, neodločen izid z madžarskim Veszpremom in poraz z Gummersbachom - celjski ekipi pred nadaljevanjem lige prvakov ne dovoljuje niti kančka preračunljivosti, uvrstitev v drugi del ji zagotavlja le 100-odstotni izkupiček v naslednjih treh tekmah.

Po prvih petnajstih minutah je kazalo na pravi polom celjske zasedbe. Gostitelji so si že po šestih minutah priigrali pet golov prednosti, celjski strateg Kasim Kamenica je že izkoristil minuto odmora, Aleksandar Stojanović pa je prvi gol dosegel minuto kasneje. V igri slovenskih prvakov je kapljalo in curljalo na vse strani, obramba je bila podobna švicarskemu siru, napadalne akcije pa medle in prav nič konkretne. Vse te slovenske slabosti je Gummersbach izkoristil in si v 14. minuti priigral osem golov prednosti (11:3), pomemben delež pa je prispeval tudi nekdanji Celjan Roman Pungartnik, ki je dosegel štiri gole.

Vzpostavili ravnotežje

V drugi polovici pa so igralci iz mesta ob Savinji vendarle vzpostavili ravnotežje in vztrajno lovili tekmeca. Obramba 6-0 je bila veliko bolj učinkovita od uvodne 5-1, vratar Aljoša Rezar je v primerjavi z Gorazdom Škofom zaustavil kakšen tekmečev strel več, pa tudi napad je začel dobivati veliko lepšo podobo. V obdobju od 14. do 20. minute so Nemcem onemogočili, da dosežejo zadetek, tako da so v 21. minuti visok zaostanek prepolovili (12:8), v 28. minuti pa praktično tekmo postavili v začetno izhodišče (14:12).

Celjani niso ponovili napake iz prvega polčasa, v drugega so krenili veliko bolj odločno in zbrano, kar se jim je hitro obrestovalo. Že v 37. minuti so z golom Igorja Kosa znižali na 16:17, le minuto kasneje pa je Dragan Gajič prvič na dvoboju izenačil (17:17). Nato je na sceno znova stopil Pungartnik in z dvema goloma svoje soigralce znova popeljal do dveh golov prednosti, z isto mero pa mu je vrnil Edvard Kokšarov (19:19).

V nadaljevanju si je mednarodna pisana domača zasedba - na tej tekmi sta zanjo igrala le dva Nemca - v 48. minuti znova priigrala štiri gole prednosti (25:21), predvsem po zaslugi spretnega islandskega krožnega napadalca Roberta Gunnarssona, ki je bil do tedaj povsem neviden. Ko sta se mu v nadaljevanju pridružila še Pungartnik in Adrian Wagner, ki sta poskrbela, da so Nemci v 51. minuti znova povišali na šest golov prednosti (29:23), so se celjske sanje po ugodnem izidu povsem razblinile.