Prva liga Telekom Slovenije NK Rudar NK Tabor Sežana

Četrtek, 16. 7. 2020, 20.13

Poročilo s tekme Tabor : Rudar

Agoniji Rudarja ni videti konca, na Krasu brez čudeža #video

Mauro Camoranesi | Mauro Camoranesi je Tabor z novo zmago še utrdil na sedmem mestu. | Foto Vid Ponikvar

Mauro Camoranesi je Tabor z novo zmago še utrdil na sedmem mestu.

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Rudar Velenje z 1:0 (1:0). Knapi še naprej ostajajo v prvi ligi brez zmage.

Mura Olimpija
Sportal Nor večer! Olimpija spet prva, epski podvig Domžal. #video

CB24 Tabor Sežana : Rudar Velenje 1:0 (1:0)

Stadion Rajko Štolfa, brez gledalcev, sodniki: Obrenović, Pospeh, Gabrovec.

Strelec: 1:0 Krivičić (7.).* CB24 Tabor: Rener, Serge, Azinović, Nemanič, Zebić, Krivičić, Kuauo, Mihaljević, Sever (od 90. Hlad), Stevanović (od 71. Laukzemis), Babić (od 71. Ndzengue).

Rudar Velenje: Radan, Pušaver, Vošnjak, Kašnik (od 59. Džinić), Krefl (od 73. Jovan), Filipović, Vižintin (od 37. Jovanović), Lelić (od 59. Trifković), Črnčič, Kuzmanović, Panadić.

Rumeni kartoni: Vižintin, Kuzmanović, Filipović.
Rdeč karton: /

Tekma v Sežani ni odločala o ničemer pomembnejšem, zato sta trenerja nekaterim svojim igralcem privoščila odmor. Nogometaši so se sicer trudili, pokazali željo, a posebej kakovostna tekma ni bila. Sežanci so izkoristili eno od svojih redkih priložnosti, s tem pa prišli do tretje zaporedne zmage v prvenstvu.

Velenjčani so se praktično v prvem resnejšem napadu tekmecev tekmecev oddaljili od želje, da po 33 tekmah vendarle pridejo do prve zmage v sezoni. Gol so prejeli v sedmi minuti, ko je Leon Sever sprožil udarec z 16 metrov, žoga je zadela vratnico in se odbila do neoviranega Marka Krivičića, ki jo mu ni bilo težko spraviti za hrbet vratarja Mateja Radana.

Zadetek Marka Krivičića:

To je bila edina priložnost Sežančanov v prvem polčasu, dve polpriložnosti pa so imeli gosti, Aljaž Krefl je žogo poslal čez gol, strel Sanjina Lelića pa je bil premalo močan, da bi povzročil težave domačemu čuvaju mreže Arianu Renerju.

Na začetku drugega dela so nogometaši iz Šaleške doline zagospodarili na igrišču, v 50. minuti gostujoči branilec Adam Vošnjak po kotu žogi ni našel poti v mrežo, Renerja ni uspel premagati niti Krefl, Mateo Panadić je v kazenskem prostoru najprej okleval s strelom, deset minut pred koncem mu je strel blokiral še Azinović.

Trener Rudarja Domen Beršnjak je vnovič ostal brez zmage. | Foto: Grega Valančič / Sportida Trener Rudarja Domen Beršnjak je vnovič ostal brez zmage. Foto: Grega Valančič / Sportida

To pa je bilo ob nekaj protinapadih domačih, v 87. minuti se jim je v enem napadu priložnost ponudila kar trikrat, tudi vse, kar so videli maloštevilni gledalci, ki so kljub dejstvu, da domači klub vstopnic ni prodajal, prišli na stadion.

V naslednjem krogu bo Tabor gostoval pri Olimpiji, Rudar pa bo gostil Celje.

Dogajanje v Sežani v živo:

Konec dvoboja v Sežani. Tabor je podaljšal krizo Rudarja in se približal šestouvrščenemu Bravu na dve točki zaostanka.

87. minuta: gostitelji so bili zelo blizu povečanja prednosti, a se je dvakrat zapored izkazal Arian Rener, nato pa je strel Marka Krivičića na golovi črti izbil v polje izkušeni branilec Rudarja Elvedin Džinić.

"Trojna" priložnost za Tabor:

81. minuta: Velenjčani so v drugem polčasu bolj podjetni, priložnost za izenačenje se je ponudila Mateu Panadiću, sinu nekdanjega trenerja knapov Andreja Panadića, a je sežanska obramba pravočasno blokirala strel in preprečila najhujše. Ostaja 1:0 za češnjice.

Priložnost Matea Panadića:

70. minuta: vedno manj je časa za goste iz Velenja, da bi preobrnili rezultat v svojo prid in dočakali težko pričakovano prvo zmago v tej sezoni. Tabor na tekmi, ki je v drugem polčasu ponudila le nekaj polpriložnosti, ohranja tesno prednost.

Začetek drugega polčasa v Sežani. Trenerja nista spreminjala postav, za edino menjavo v prvem polčasu pa je poskrbel Rudar. Mladega, komaj 17-letnega Pavla Vižintina je v 37. minuti zamenjal leto dni starejši Sandro Jovanović.

Konec prvega polčasa. Tabor je spogleduje z 12. zmago v tej sezoni, Velenjčani pa novim, že 23. porazom.

45. minuta: Velenjčani so zapretili prek Sanjina Lelića, ki pa je proti vratom gostiteljem usmeril preslaboten udarec, tako da Arian Rener ni imel nikakršnih težav z obrambo.

38. minuta: Hrvat Dominik Mihaljević se je odločil za strel z razdalje, a je bil vratar Rudarja Matej Radan na mestu, tako da ostaja 1:0.

35. minuta: v kazenskem prostoru Tabora je padel Mićo Kuzmanović, ki ga po koncu sezone povezujejo s selitvijo v Celje, sodnik Rade Obrenović pa mu je za domnevno simuliranje pokazal rumeni karton. Nogometaš Rudarja je bil nezadovoljen z odločitvijo, ostaja 0:0.

Rumeni karton Mića Kuzmanovića:

30. minuta: gostje v uvodni tretjini srečanja še niso streljali v okvir vrat. Skupno razmerje v strelih na gol je sicer 2:2.

15. minuta: Knapi skušajo v Sežani izenačiti rezultat. V prihodnji sezoni bodo igrali v drugi ligi, po odhodu Roberta Pevnika pa so v sredo predstavili novo paleto trenerjev mladinske in kadetske selekcije. Mladince bo treniral Nenad Toševski, njegov pomočnik bo Almir Rahmanović, nov trener kadetov je Goran Jolić, njegov pomočnik pa Zoran Pavlović. Tako bo s knapi sodeloval tudi nekdanji slovenski reprezentant, ki je v karieri nosil tudi dres dunajske Austrie, zagrebškega Dinama, pa tudi obeh največjih slovenskih klubov, Olimpije in Maribora.

Zoran Pavlović je po novem pomočnik trenerja kadetske ekipe NK Rudar Velenje. | Foto: Vid Ponikvar Zoran Pavlović je po novem pomočnik trenerja kadetske ekipe NK Rudar Velenje. Foto: Vid Ponikvar

Goooool! 1:0! 7. minuta. Kraševci, favoriti današnjega srečanja, so hitro prišli do vodstva. Leon Sever je streljal z roba kazenskega prostora in zadel okvir vrat, nato se je dokopal žoge Marko Krivičić in iz neposredne bližine brez večjih težav zatresel mrežo knapov. Primorec je dosegel tretji zadetek v tej sezoni, češnjice so začele dvoboj po najboljših željah.

Začetek tekme v Sežani.

Kakšno začetno enajsterico je izbral trener Tabora Mauro Camoranesi, ki bi se lahko z zmago približal šestemu mestu na dve točki?

Knapi bodo na Krasu napadali prvo zmago v tej sezoni. Trener Domen Beršnjak ne želi končati sezone, po kateri se Velenjčani selijo v drugo ligo, brez zmage. Koga je izbral za nastop od prve minute?

V četrtek se bosta najprej ob 18. uri spopadla Tabor in Rudar. Sežančani bodo prvič, odkar so si tudi matematično zagotovili obstanek, zaigrali na domačem stadionu, Velenjčani, ki so imeli v ponedeljek idealno priložnost za prvo zmago v tej sezoni in proti Muri zapravili celo najstrožjo kazen (0:0), pa bodo lovili enega izmed zadnjih vlakov, s katerim se lahko izognejo porazni statistiki v sezoni, v kateri so izpadli iz prve lige brez ene samcate zmage.

Mauro Camoranesi je zagotovil Taboru obstanek v prvi ligi, tako da lahko v končnici prvenstva zaigra sproščeno. | Foto: Grega Valančič/Sportida Mauro Camoranesi je zagotovil Taboru obstanek v prvi ligi, tako da lahko v končnici prvenstva zaigra sproščeno. Foto: Grega Valančič/Sportida

Kraševci še niso rekli zadnje v boju za šesto mesto, knape pa bodo po koncu sezone čakale velike spremembe, saj bo padec v drugoligaško konkurenco zahteval svoj davek. Pričakuje se znaten odhod igralcev, za spremembo v klubu pa je poskrbel tudi odhod Roberta Pevnika, vodje nogometne šole in trenerja kadetske selekcije, ki je predčasno prekinil pogodbo in se najverjetneje seli v Kidričevo.

Domači strateg Mauro Camoranesi želi nadaljevati uspešen niz predstav, njegovi igralci so željni dokazovanja, knape pozna odlično njegov pomočnik Almir Sulejmanović. Ko so Velenjčani jeseni gostovali na Krasu, se jim je nasmihala pomembna zmaga, a so nato češnjice v sodnikovem podaljšku z bele točke, takrat je za Tabor igral (in zadeval) še Predrag Sikimić, le izenačile na 1:1. Bo tako napeto tudi v četrtek?