Prva liga Telekom Slovenije NK Koper NK Tabor Sežana

Sobota, 19. 12. 2020, 15.46

Poročilo s tekme Tabor : Koper

Nepozaben evrogol Žužka in konec sanjskega niza Tabora #video

Miran Srebrnič | Miran Srebrnič, ki bo po zagotovilih predsednika Kopra vodil kanarčke tudi spomladi, je končal leto 2020 s pomembno zmago v Sežani. | Foto Grega Valančič/Sportida

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 19. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Kopru s 3:4 (1:4).

NK Maribor : Coleraine, Rudi Požeg Vancaš
Sportal Presenečenje v Ljudskem vrtu, Aluminij osrečil Olimpijo! #video

CB24 Tabor Sežana : Koper 3:4 (1:4)

Stadion Rajka Štolfe, brez gledalcev, sodniki: Glažar, Šprah, Burjan.
Strelci: 0:1 Barišić (4.), 0:2 Barišić (7.), 1:2 Stančič (8.), 1:3 Mulahusejnović (21.), 1:4 Žužek (38.), 2:4 Djalo Aldair (61.), 3:4 Stanković (90.).

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Ristić, Nemanič, Briški, Makoumbou, Grobry, Mihaljević (od 26. Salkić, od 82. Stanković), Kouao, Stančič, Babić (od 46. Djalo Aldair), Stare (od 46. Rovas).
Koper: Vargić, Jozinović (od 66. Mišić), Rajčević, Žužek, Palčič, Knežević, Jelić Balta, Krajinović (od 80. Vošnjak), Vršič (od 60. Dodlek), Barišić (od 66. Stevanović), Mulahusejnović (od 60. Spinelli)

Rumeni kartoni: Makoumbou, Babić, Briški, Kouao, Salkić, Djalo Aldair; Vršič, Krajinović.
Rdeči karton: /.

Sežanska ekipa je v zadnjem jesenskem krogu na domačem igrišču prvič v sezoni izgubila. Njen niz je prekinil Koper, ki je večino dela opravil že v prvem polčasu. Izbranci Mirana Srebrniča, ki so ostali na četrtem mestu, so se tako pobrali po dveh zaporednih porazih, Sežance, ki so šesti, pa so ugnali drugič na treh medsebojnih tekmah sezone.

Ekspresno dvojno vodstvo Kopra ...

Prvi polčas v Sežani je ponudil kar pet zadetkov, na žalost privržencev Tabora so kar štiri žoge končale v domači mreži. Že v četrti minuti je za vodstvo Kopra zadel Maks Barišić, ko je prejel podajo Bojana Kneževića, na koncu pa v kazenskem prostoru obšel še Jana Koprivca za 1:0. Svoj drugi zadetek je Barišić dosegel v sedmi minuti, ko je sam stekel v kazenski prostor in učinkovito končal akcijo.

Drugi zadetek Maksa Barišiča:

Nekaj upanja domačim je vlil Dino Stančič v osmi minuti, ko je v kazenskem prostoru odvzel žogo nespretnemu in nepazljivemu Aleksandru Rajčeviću ter zadel za 1:2. Toda domačim ni uspelo nič več, na drugi strani pa so Koprčani še nekajkrat zagrozili prek Kneževića, Barišića in Dareta Vršiča, v 21. in 38. minuti pa so še dvakrat zadeli. Najprej je svoj deveti gol sezone dosegel Nardin Mulahusejnović po podaji Nikole Krajinovića (ta je po mnenju domačih pred tem storil prekršek nad Denisom Kouaom), nato pa je Žan Žužek za 4:1 zadel z lepim volejem z 20 metrov.

Po mirnem uvodu v drugi del so domači znižali zaostanek v 61. minuti, ko je po dolgi podaji v kazenski prostor malce z desne strani z nizkim diagonalnim strelom zadel Djalo Aldair. Gostitelji so se pričakovano trudili, da bi prišli še bližje, a jim rumeno-modri niso pustili prav veliko zaključnih strelov.

Zadetek Jakoslava Stankovića za končnih 3:4:

V 78. minuti so sicer že razveselili tretjega zadetka, a so ga sodniki razveljavili zaradi prepovedanega položaja. V 87. minuti je pred golom do strela prišel še Stančič, a žogo poslal mimo vrat, v zadnji akciji na tekmi pa je Jakoslav Stanković s 15 metrov postavil končni izid.

Dogajanje v Sežani v živo:

Konec dvoboja v Sežani. Koprčani so kot prvi klub v tej sezoni osvojili krašno trdnjavo, na lestvici pa so po točkah (s tekmo več) ujeli tretjeuvrščeno Muro. Razmerje v strelih na gol je bilo sicer 10:8 v korist gostiteljev (4:4 v strelih v okvir vrat), a to ni zadoščalo za kaj več od tesnega poraza po pravcatem festivalu zadetkov.

Gooooooool! 3:4! 93. minuta: V izdihljajih srečanja, igrale so se zadnje sekunde sodnikovega podaljška, je Jakoslav Stanković z natančnim strelom zatresel mrežo Kopra. Tabor je tako znižal rezultat na 3:4, a je na njegovo žalost sodnik Roman Glažar le nekaj sekund pozneje označil konec srečanja. 19-letni zvezni igralec je vstopil v igro v 83. minuti in se v šestem nastopu v 1. SNL razveselil strelskega prvenca.

Zadetek Jakoslava Stankovića:

87. minuta. Velika priložnost za gostitelje. Dino Stančić je z neposredne bližine streljal z obrata, a je njegov strel zgrešil cilj, tako da ostaja 4:2 za Koprčane.

79. minuta. Nogometaši Tabora so se že veselili novega zadetka, mrežo je zatresel Marko Ristić, a je veselje Kraševcev trajalo zelo kratko, saj je sodnik zaradi nedovoljenega položaja razveljavil zadetek, tako da ostaja pri visoki prednosti Kopra s 4:2.

Razveljavljen zadetek Tabora:

Gooooooool! 2:4! 61. minuta. Tabor je zadel v polno in znižal rezultat na 2:4. Pred tem je Koper opravil dvakratno menjavo, v igro sta namesto Nardina Mulahusejnovića in Dareta Vršiča, najboljšega strelca in podajalca lige, vstopila Timotej Dodlek in Claudio Spinelli. Argentinec je že v prvem napadu zatresel mrežo, a je bil zadetek upravičeno razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja. V nasprotnem napadu so Sežančani prek spretnega Aldairja Djala, ki se je izkazal z natančnim strelom z desne strani, znižali na 2:4. Portugalec se je razveselil četrtega zadetka v tej sezoni, podajo pa mu je prispeval Antoine Makoumbou.

Zadetek Aldairja Djala:

58. minuta: prva priložnost v drugem polčasu. Dlani Ivana Vargića je ogrel nogometaš Tabora Antoine Makoumbou, vratar Kopra ni imel večjih težav. Ostaja 1:4.

Začetek drugega dela na Krasu. Tabor je pričakovano osvežil vrste, v nadaljevanju srečanja bo podal vse moči v napad. Namesto Marsela Stareta je vstopil Aldair Djalo, Maria Babića pa je zamenjal najboljši strelec češnjic v tej sezoni Grk Christos Rovas.

Konec prvega polčasa v Sežani! Nenavadno, kaj vse smo doživeli v prvem polčasu. Koper si je po uvodnih 45 minutah zagotovil velikansko prednost pred Taborom. Vodi kar s 4:1, tako da diši po prvem domačem porazu Tabora v tej sezoni. Na tekmi pa nismo videli le veliko zadetkov, ampak tudi rumenih kartonov. Sodnik Roman Glažar jih je na napetem srečanju, kjer je večkrat poskočila kri, gostitelji pa so imeli tudi nekaj pripomb na sojenje, pokazal že šest, od tega pet Sežančanom, rumeno opozorilo pa podelil tudi predstavnikom klubov na obeh klopeh.

Gooooooooooool! 1:4!!! 37. minuta. Kakšen gol, pravcati evrogol! Žan Žužek je dosegel prekrasen zadetek, ko je udaril iz prve z roba kazenskega prostora in s prekrasnim strelom premagal nemočnega Jana Koprivca. To je bil eden najlepših zadetkov v tej sezoni, branilec Kopra pa se je med strelce vpisal že petič! Kopru se nasmiha prepričljiva zmaga, kraška trdnjava bo očitno prvič v tej sezoni padla.

Izjemen zadetek Žana Žužka:

31. minuta: še ena priložnost Kopra. Nikola Krajinović je z leve strani lepo podal Daretu Vršiču, ta pa se je odločil za strel z roba kazenskega prostora in poslal žogo visoko čez vrata.

27. minuta: sporna situacija v kazenskem prostoru Kopra. Goran Jozinović je oviral Denisa Kouaoja, ki je padel po tleh. Gostitelji so zahtevali najstrožjo kazen, a je sodnik Roman Glažar samo odmahnil z roko.

Padec Denisa Kouaoja v kazenskem prostoru Kopra:

26. minuta: prva menjava na tekmi. Namesto Dominika Mihaljevića je pri gostiteljih vstopil v igro Erik Salkić.

Gooooooooooooool! 1:3! 21. minuta. Festivala zadetkov kar ni konec. Zdaj je Koper ponovno ušel Taboru na dva zadetka prednosti. Najprej je do žoge na levi strani prišel Nikola Krajinović. Pri tem je tudi odrinil Denisa Kouaoja, a je ostala sodniška piščalka Romana Glažarja tiha. Hrvat je nadaljeval akcijo in idealno zaposlil Nardina Mulahusejnovića, mladi napadalec iz BiH pa je nato brez večjih težav zatresel domačo mrežo in se razveselil že 9. zadetka v tej sezoni, s čimer je na lestvici najboljših strelcev poskočil na "samostojno" prvo mesto.

Zadetek Nardina Mulahusejnovića:

Gooooooooooool! 1:2! 9. minuta. Neverjetno, a na stadionu Rajko Štolfa je padel še en zadetek. Tokrat se je žoga znašla izza hrbta vratarja Kopra. Dino Stančić je izkoristil hudo napako Aleksandra Rajčevića, ki se je zapletel in podaril žogo napadalcu Tabora, ki mu ni bilo težko premagati Ivana Vargića. Stančić, sicer nekdanji član Kopra, se je tako vpisal med strelce še na drugi tekmi zapored. V tej sezoni je dosegel tri zadetke.

Zadetek Dina Stančića po hudi napaki Aleksandra Rajčevića:

Goooooooool! 0:2! 7. minuta. Sežančani se še niso pobrali po začetnem šoku, ko so gostje z Obale ponovno zatresli mrežo gostiteljev. Znova se je med strelce vpisal Maks Barišič. Kraševcem je pobegnil po desni strani. Čeprav se mu je na levi strani ponujal prost Nikola Krajinović, je 25-letni nogometaš z vrhunskim strelom še enkrat premagal Jana Koprivca. Koper vodi nepričakovano hitro že z 2:0!

Goooooool! 0:1! 4. minuta. Koprčani so hitro zatresli mrežo Jana Koprivca. Dare Vršič je začel akcijo, zaposlil Bojana Kneževića, ta pa je mojstrsko poslal globinsko podajo Maksu Barišiču. Nogometni otrok Kopra se ni obotavljal, ampak spretno preigral vratarja Tabora in popeljal kanarčke v vodstvo.

Prvi zadetek Maksa Barišiča:

Začetek dvoboja v Sežani, kjer Tabor v tej sezoni sploh še ni izgubil.

Trener Tabora Goran Stanković je izbral začetno enajsterico za sosedski spopad s Koprom:

Koga je v začetno postavo uvrstil trener Kopra Miran Srebrnič?

Prvoligaška karavana se bo danes najprej ustavila v Sežani, kjer bo poskušal Tabor nadaljevati izjemen niz neporaženosti na domačem stadionu Rajko Štolfa, ki je v tej sezoni neosvojljiva trdnjava. Objekt ima nekoliko manjšo zelenico od večine tekmecev, nima pa tudi umetne razsvetljave, zato se bo sosedski obračun med primorskima predstavnikoma v prvi ligi začel že ob 13. uri.