Prva liga Telekom Slovenije NK Tabor Sežana NK Koper

Torek, 3. 11. 2020, 18.10

Poročilo s tekme Koper : Tabor

Tudi napaka sodnika ni pokvarila veselja Kopra #video

Dare Vršič | Dare Vršič je v tej sezoni prispeval kar šest asistenc in tri zadetke. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Dare Vršič je v tej sezoni prispeval kar šest asistenc in tri zadetke.

Nogometaši Kopra so v 10. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali CB24 Tabor Sežano z 2:1 (1:0).

Djordje Ivanović
Sportal Olimpija po neverjetni smoli Gorice ujela vodilno Muro #video

Koper : CB24 Tabor Sežana 2:1 (1:0)

Stadion Bonifika, brez gledalcev, sodniki: Matković, Vojska, Salkić.

Strelci: 1:0 Jelić Balta (8.), 1:1 Babić (49./11 m), 2:1 Spinelli (81.).

Koper: Vargić, Jozinović (od 58. Mišić), Rajčević, Žužek, Palčič, Dodlek, Jelić Balta, Krajinović (od 69. Knežević), Vršič (od 90. Čirjak), Stevanović (od 69. Spinelli), Mulahusejnović (od 90. Vekić).
CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Ristić, Nemanič, Briški, Zebić (od 84. Sever), Grobry, Mihaljević, Kouao, Djalo Aldair, Babić, Rovas (od 73. Stančič).

Rumeni kartoni: Jozinović, Palčič, Knežević; Mihaljević.
Rdeči karton: /.

Če so se Celjani vodstvu tekmovanja pritožili zaradi nedosojene domnevne enajstmetrovke ob remiju z Muro, pa bi se v primeru neuspeha lahko danes pritoževali Koprčani, saj so sodniki dosodili neobstoječo najstrožjo kazen v njihovo škodo. Toda Argentinec Claudio Spinelli je poskrbel, da so tri točke ostale v Kopru in da so domači neporaženi (vključno s pokalom) že na šestih zaporednih tekmah.

Na drugi strani je Tabor ostal zgolj pri točkah z domače zelenice, saj je tudi na petem gostovanju ostal brez točkovnega plena. Koper se je točkovno izenačil z drugouvrščenim Mariborom, tabor pa zdaj za njim zaostaja za točko.

Zadetek Ivana Jelića Balte:

Koprčani so hitro pokazali, zakaj so v nizu neporaženosti. Že v sedmi minuti je Dare Vršič sam prišel pred vratarja Jana Koprivca, a je bil slednji uspešnejši. Sledil je udarec iz kota z leve strani, izvedel ga je prav Vršič in pred vrati našel Ivana Jelića Balto, ki je z glavo zadel za 1:0.

Na drugi strani je kot prvi v 12. minuti od daleč poskusil Mario Babić, a je bil premalo natančen, tako kot tudi Žan Žužek pri Kopru dve minuti pozneje, ko je s strelom z glavo zgrešil iz bližine. V 29. minuti je od daleč poskusil še Kevin Grobry, a bil tudi on nenatančen.

So pa Sežanci prišli v 49. minuti do najstrožje kazni, ki pa so jo sodniki neupravičeno dosodili, saj je žoga v kazenskem prostoru Mateja Palčiča zadela v glavo in ne v roko. Z bele pike je bil zanesljiv Babić.

Je sodnik Aleksandar Matković s tem, ko je pokazal na belo točko, oškodoval Koper?

Oddanih 506 glasov

V 57. minuti je Djalo Aldair prišel do nove priložnost, ko je streljal v kazenskem prostoru, na mestu pa je bil Ivan Vargić, malce zatem pa je iz bližine zgrešil še Dominik Mihaljević, ki je bil povsem sam pred vratarjem.

V 59. minuti je Vargić ustavil še strel Hristosa Rovasa, na drugi strani pa so domači neuspešno zahtevali najstrožjo kazen. V 71. minuti so imeli gosti novo veliko priložnost, Rovas je že poslal žogo mimo Vargića, ki je stekel iz vrat, a je žoga zletela v vratnico.

Zmagoviti zadetek Claudia Spinellija:

V 81. minuti pa so spet udarili domači. Claudio Spinelli je dosegel svoj prvenec v slovenski ligi, potem ko je v mrežo preusmeril podajo Darka Mišića z leve strani. Spinelli je poskusil tudi v 86. minuti, a je žogo poslal čez gol, tako kot pri Taboru Mihael Briški v 89. minuti.

Koper bo v 11. krogu v soboto gostoval pri Olimpiji, Tabor pa bo gostil Muro.

Dogajanje v Kopru v živo:

Konec dramatičnega srečanja v Kopru. Gostitelji so zmagali z 2:1, Tabor pa je izgubil še peto tekmo v gosteh v tej sezoni. Strateg Kraševcev Goran Stanković je tako ostal brez darila za svoj 41. rojstni dan. Koper se je na lestvici povzpel tik pod vrh.

89. minuta: velika priložnost Tabora za izenačenje. Dominik Mihaljević je s kota zaposlil rojaka Mihaela Briškija, ki pa je z bližine grdo zgrešil cilj. Ostaja pri vodstvu Kopra z 2:1.

Priložnost Mihaela Briškija:

86. minuta: Dare Vršič je lepo zaposlil Claudia Spinellija, ki pa je poslal žogo visoko čez vrata, tako da je splavala po vodi priložnost za drugi zadetek na tekmi posojenega napadalca Genoe.

Goooool! 2:1. 81. minuta. Koprčani spet vodijo! Čeprav so bili nogometaši Tabora v zadnjih minutah nevarnejši, se je spet zatresla mreža gostov. V polno je zadel 23-letmni Argentinec Claudio Spinelli in se razveselil prvenca v prvi slovenski ligi. Podajo je prispeval Darko Mišić, še eden izmed rezervistov Kopra, ki so v drugem polčasu vstopili v igro.

Zadetek Claudia Spinellija:

80. minuta: dlani Ivana Vargića je ogrel še rezervist Tabora Dino Stančić. Ostaja 1:1. Diši po prvi točki Tabora, osvojeni v gosteh v tej sezoni.

71. minuta: velika napaka v obrambi Kopra. Privoščil si jo je Ivan Jelić Balta, ki je skušal vrniti žogo vratarju, a je udaril preblago. Žoge se je dokopal Christos Rovas in jo poslal mimo Ivana Vargića proti prazni mreži gostiteljev. Načrte mu je prekrižala vratnica, tako da je po vodi splavala priložnost za popoln preobrat gostov.

Priložnost Christosa Rovasa:

58. minuta: noro, kaj vse so zdaj zapravili gostje s Krasa. Diši po drugem zadetku Tabora in popolnem preobratu. Češnjice so v treh zaporednih napadih trikrat ogrozili vrata Kopra. Najlepša priložnost se je ponudila Dominiku Mihaljeviću, ki je z neposredne bližine zgrešil vrata in poslal žogo nad prečko.

Priložnost Dominika Mihaljevića:

Gooooool! 1:1! 51. minuta. Gostje iz Sežane so izenačili. Najstrožjo kazen je izkoristil Mario Babić in brez težav premagal Ivana Vargića, pred tem pa so Koprčani protestirali pri glavnem sodniku Aleksandru Matkoviću, saj so bili prepričani, da sploh ne bi smel pokazati na belo točko. Sodnik je bil namreč mnenja, da je žoga zadela branilca Kopra Mateja Palčiča v roko, počasen posnetek pa je dal vedeti, kako ga je zadela v glavo. Zaradi protestov je prejel rumeni karton trener gostiteljev Miran Srebrnič. Rumeni karton je dobil tudi Palčič.

57 glasov

Začetek drugega polčasa v Kopru. Trenerja nista menjala enajsteric.

Konec prvega polčasa na Bonifiki. Koper si je priigral tesno prednost, razmerje v strelih je 4:3 v korist gostiteljev, od tega kar 3:0 v okvir vrat.

41. minuta: po prekršku Dominika Mihaljevića, ki je v kazenskem prostoru Kopra storil grob prekršek nad Žanom Žužkom, ki je obležal na tleh. Zavrela je kri številnim nogometašem, najbolj domačemu branilcu Goranu Jozinoviću, a se prepir na srečo ni razvil v nič hujšega. Sodnik Aleksandar Matković je pokazal rumeni karton omenjenima hrvaškima legionarjema pri primorskih tekmecih.

Prepir igralcev Kopra in Tabora:

34. minuta: v zadnjih 20 minutah ni bilo večjih priložnosti. Razmerje v strelih na gol je 3:2, od tega 2:0 v korist Kopra pri strelih v okvir vrat.

14. minuta: ni manjkalo veliko, pa bi Koper podvojil prednost. V skoku je bil najvišji Žan Žužek, ki je v tej sezoni dosegel že tri zadetke, a je za las zgrešil cilj. Žoga je oplazila tudi okvir vrat. Podajo je prispeval kdo drug kot Dare Vršič.

Priložnost Žana Žužka:

12. minuta: zvezni igralec Tabora Mario Babić se je odločil za močan strel po tleh z razdalje, žoga je švignila mimo vratnice.

Gooooool! 8. minuta. 1:0! Koprčani se že veselijo. Dare Vršič je izvedel kot in mojstrsko zaposlil osamljenega Hrvata Ivana Jelića Balto, ki mu z neposredne bližine s strelom z glavo ni bilo težko zatresti mreže Kraševcev. Jan Koprivec je bil nemočen, 28-letni hrvaški branilec se je razveselil strelskega prvenca v 1. SNL, Vršič pa je vpisal že šesto podajo v tej sezoni, s čimer je še povečal prednost na lestvici.

7. minuta: prva priložnost na srečanju se je ponudila Daretu Vršiču. Znašel se je sam pred vratarjem Tabora, a se je Jan Koprivec izkazal z odličnim posredovanjem. Žogo je odbil v kot.

Začetek dvoboja v Kopru. Tabor je v tej sezoni v gosteh izgubil vse štiri tekme.

S katero enajsterico pa bo primorski spopad s sosedi iz Sežane začel strateg Kopra Miran Srebrnič?

Kakšno začetno postavo je za gostovanje v Kopru izbral današnji slavljenec, trener Tabora Goran Stanković?

Torek se bo začel s primorsko poslastico na Bonifiki. Koprčani so v vedno boljši formi. V zadnjem nastopu so na krilih 36-letnega mladostnega veterana Dareta Vršiča, ki ni le najboljši asistent prve lige Telekom Slovenije, ampak si po novem s tremi zadetki na lestvici najboljših strelcev deli tudi visoko peto mesto, odpravili Celje s 3:0. "Derbi prvakov" druge in prve lige je tako nakazal, da bi lahko kanarčki v nadaljevanju sezone, če se bo resnično nadaljeval trend vse boljših predstav, konkretno napadli mesta, ki peljejo v Evropo. Izenačenost tekmecev je v tej sezoni izjemna, tako da so zaostanki pri vrhu zelo majhni.

Koper bi z zmago nad Taborom poskočil tik pod vrh, novo priložnost za obogatitev strelske zbirke bo imel Nardin Mulahusejnović, ki na zadnjih dveh srečanjih ni zadel v polno, a se lahko vseeno kot edini v tej ligi pohvali z vsaj petimi zadetki. Na roko gre lahko Koprčanom tudi podatek, da bodo gostili Tabor, enega najbolj pozitivnih presenečenj te sezone, a le kar zadeva izkupiček na domačih tekmah. Na njih je nedotakljiv, ko Sežančani zaigrajo v gosteh, pa so veliko bolj ranljivi in kot po tekočem traku izgubljajo dvoboje. Ne le v prvenstvu, ampak celo v pokalu.

Mladi strateg Goran Stanković, ki je na trenerskem stolčku nasledil Maura Camoranesija, bo skušal prekiniti neugoden niz. Danes praznuje 41. rojstni dan. Dobro se spominja zadnje gostujoče zmage češnjic, ki se je zgodila proti koncu prejšnje sezone, ko je Tabor v Stožicah šokiral Olimpijo z 2:1, zmaji pa so pozneje tudi zaradi tega spodrsljaja ostali brez državnega naslova. Stanković, ki je pred prihodom na Kras deloval v ljubljanskem klubu, za zdaj osrečuje navijače Tabora le na domačih tekmah. V torek bo njegov cilj, da prvič v tej sezoni ostane neporažen v gosteh in po Novi Gorici (1:2 ob skromni igri Tabora) ne ostane brez vsega še na drugem zaporednem primorskem gostovanju. Dvoboj se bo začel ob 16. uri z neposrednim prenosom na Planet 2.