Rok Plestenjak

Četrtek,
25. 6. 2015,
11.22

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 25. 6. 2015, 11.22

9 let, 2 meseca

Ko je videla bazen, ji je zastal dih

Rok Plestenjak

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
V Bakuju se predstavlja mladost slovenskega plavanja. Boljše uspehe dosegajo dekleta, med katerimi izstopa tudi 16-letna Korošica Diana Naglič, četrta najhitrejša slovenska delfinašica vseh časov.

V torek, ko je prekrasen bazen v Bakuju odprl vrata mladim evropskim upom, je 16-letna Diana Naglič postavljala nove mejnike na 200 metrov delfin. "Osebni rekord sem popravila za dve sekundi in osvojila deseto mesto. Biti deseta v Evropi sploh ni tako slabo," je bila presrečna mlada Korošica, ki je postala četrta najhitrejša Slovenka na tej razdalji.

Od nje imajo boljši čas le prekaljene rojakinje, ki so v karieri osvojile ogromno medalj. To so Sara Isaković, Anja Klinar in Anja Čarman. "To mi pomeni veliko. Upam, da bom nekoč postavila državni rekord in prišla na prvo mesto," se veseli novih dokazovanj v njeni paradni disciplini 200 metrov delfin, kjer je na evropskih igrah osvojila deseto mesto.

Drugi športi na igrah so bolj cenjeni kot plavanje

V Azerbajdžanu je največji vtis na njo napravil večnamenski plavalni štadion. "V tako velikem bazenu še nisem plavala. Ko sem ga videla, mi je zastal dih," kar ni mogla verjeti, da se bodo najboljši mladinci in mladinke v Evropi za medalje potegovali v tako veličastnem objektu.

"Zelo sem zadovoljna z organizacijo iger. Vas, kjer prebivamo, je lepa, stavbe so lepo zgrajene. Čeprav smo mlajši od drugih in v tem pogledu izstopamo, saj so drugi športi na igrah bolj cenjeni kot plavanje, sem zelo zadovoljna v Bakuju," je najstnica iz Gortine v občini Muta začutila olimpijski duh. Če bi v tem trenutku potekalo zgolj mladinsko evropsko prvenstvo za plavalce, bi bilo ozračje povsem drugačno. "Organizacija dogodka niti pod razno ne bi bila na tako visoki ravni. Vesela sem in počaščena, da lahko plavam na prvih evropskih igrah."

Nadarjena najstnica trenira v plavalnem klubu Fužinar, enem izmed športnih simbolov mesta Ravne na Koroškem. Slovenski plavalni as Damir Dugonjič ima dostojne naslednike, najmočnejša je generacija plavalk, mlajših od leta 2001. Izpostaviti velja zlasti Janjo Šegel in njeno soimenjakinjo Janjo Jamšek.

Diana se odlično razume s klubskimi sotekmovalkami. Iz Gortine v Ravne jo pot ponese vsak dan. V Ravnah obiskuje tudi športno gimnazijo. "Moram pohvaliti mojo gimnazijo, ker nam športni koordinatorji veliko pomagajo, da lahko hitro in zelo uspešno končamo šolo, potem pa se posvetimo treningu," je navdušena s pogoji na športni gimnaziji v Ravnah, ki so jo pred leti obiskovali tudi takšni športni veljaki, kot so Boštjan Nachbar, Marko Šuler in Tina Maze.

"Tina je še vedno naša športna kraljica," je nasmejana Diana izpostavila čast, da lahko sedi v istih šolskih klopeh, kot je pred leti smučarska zvezdnica in podobno kot ona razmišlja o svetli športni prihodnosti.

Danes je z delfinom, njeno najljubšo plavalno tehniko, slovenski štafeti 200 metrov mešano v Bakuju pomagala do finala. Odlično je združila moči z Avo Schollmayer, Taro Vovk in Nežo Klančar ter dokazala, da bi lahko mladi rod čez nekaj let obudil zgodbo uspešnico o ženskem slovenskem plavanju.