Panvita Pomgrad MOK Krka Hiša na kolesih Triglav OK Merkur Maribor 1 DOL

Sreda, 18. 11. 2020, 22.10

1. DOL, moški, zaostala tekma

Šov se nadaljuje: Mariborčani nadigrali še Prekmurce

OK Merkur Maribor | Maribor je že pri deseti zaporedni zmagi. | Foto Bojan Javornik

Maribor je že pri deseti zaporedni zmagi.

Odbojkarji Merku Maribora so v zaostali tekmi 7. kroga 1. DOL gladko premagali Panvito. Za Štajerce je to že deseta zaporedna zmaga v vseh tekmovanjih. V Kranju bi morala biti na sporedu tudi obračun med domačo Hišo na kolesih in novomeško Krko, a bila zaradi večjega števila okuženih igralcev s Covid - 19 v ekipi Krke prestavljena na drug termin. Prestavljena tekma bo tudi sobotna tekma med Mariborom in Krko.

Varovanci Sebastijana Škorca so tekmo odlično odprli. S servisi Filipa Uremovića so povedli s 5:0, nekaj trenutkov pozneje pa vodili že z 19:9. Visoko vodstvo jih je uspavalo, tekmec se je približal na 17:22, a napaka Prekmurcev in dva asa Jevgenija Kiseljuka, ki je v prvi postavi zamenjal Žigo Donika in dokazal, da lahko Škorc nanj resno računa, so preprečili negotovost.

Premoč Štajercev je bila v drugem nizu še večja. Spet so hitro ušli, nato pa prednost le še večali. Toda tretji niz je vendarle postregel z bolj izenačeno odbojko. V prvem delu so Sobočani tudi vodili, nazadnje s 14:13, toda nato je gostiteljem uspel delni izid 7:2 in jasno je bilo, da bo obračun pripadel Mariborčanom, ki so spet vsaj začasno prevzeli vodstvo na prvenstveni razpredelnici.

Pri zmagovalcih je Ahmed Ikhbayri dosegel 13 točk, Kisiljuk, vknjižil je štiri ase, in Rok Možič po 12, pri Prekmurcih jih je Nikola Ražnatović prispeval 11.