20.23

Etien Velikonja Luka Koper NK Maribor NK Maribor

Torek, 26. 4. 2011, 20.23

Velikonja prinesel veliki finale

Nogometaši Maribora so na povratni polfinalni tekmi Hervis pokala Slovenije premagali Luko Koper z 1:0 (0:0) in se uvrstili v finale tega tekmovanja.

Branilci trofeje in šestkratni zmagovalci pokala bodo imeli priložnost v velikem finalu 25. maja v Stožicah braniti osvojeno trofejo. Tekmec bodo tako kot lani Domžale.

Vijoličasti so v povratno tekmo pred domačim občinstvom šli s pomembno prednostjo, ki jo je zagotovil Dejan Mezga, ko je na Bonifiki iz enajstmetrovke v 89. minuti zadel za 1:1. Koprčani so tekmo končali z devetimi igralci, Etien Velikonja pa je prikazal do zdaj najboljšo predstavo v dresu Maribora.

Po začetnem otipavanju moči so prvi zapretili gostje. V 10. minuti se je Davor Bubanja odločil za strel z 20 metrov, Matej Radan je uspešno posredoval. Že minuto pozneje se je zatresel okvir vrat Koprčanov. Marcos Tavares je z leve strani poslal predložek, Velikonja je žogo z glavo poslal mimo vratarja Ermina Hasića in zadel prečko. Mariborčani, ki so hitro želeli doseči gol in nato nadzirati potek dvoboja, so pritiskali.

Velikonja je v 14. in 17. minuti zapravil dve priložnosti. Najprej je z roba kazenskega prostora streljal mimo gola, nato pa po podaji Aleksandra Rajčevića v petmetrski prostor žoge ni najbolje zadel. Po tem se je igra umirila. V 36. minuti so gosti znova poizkusili. V akciji je bil Mitja Brulc, ki je žogo poslal z glavo, Radan pa jo je odbil čez prečko. Igrišče je bilo spolzko, kar je Tavares skušal izkoristiti v 45. minuti. Sprožil je strel po tleh, Hasić pa je žogo s težavo ukrotil.

Koprčanom se je drugem polčasu mudilo. Že v 47. minuti je Bubanja Radanu ogrel dlani. Sprožil je strel s 25 metrov, Radan je žogo odbil v kot. V 55. minuti je za veselje domačih poskrbel Velikonja. Najprej je poskusil Tavares, njegov strel je Hasić obranil, a se je žoga odbila do Velikonje, ki jo je iz bližine poslal v mrežo. V 59. minuti je na igrišču zavrelo. Dodatno živčnost je povzročil veteran Amir Karić, ki je v obraz udaril Velikonjo in si prislužil rdeč karton. Gledalci so nekoč ljubljenca Ljudskega vrta v slačilnico pospremili z žvižgi.

Od takrat so bili gostje manj nevarni. Domači so si ustvarili nekaj priložnosti, v 74. minuti pa je imel najlepšo Velikonja. Znašel se je sam pred Hasićem, a zadnjega udarca mu ni uspelo sprožiti. Od 78. minute so Koprčani na igrišču ostali z devetimi igralci. Po prekršku nad Velikonjo je Nebojša Kovačević dobil še drugi rumen karton. Polfinalni dvoboj je bil praktično odločen, čeprav je David Bunderla v 88. minuti poskusil zadeti, a je njegov strel končal v kotu. V tretji minuti sodnikovega podaljška je Dejan Mezga poslal žogo po tleh in zadel vratnico.