19.18

8 let, 5 mesecev

Sobota, 9. 2. 2008, 19.18

Sturm premočan za Nafto

Nogometaši Nafte so odigrali še četrto prijateljsko tekmo, prvič na domačem štadionu. Njihov nasprotnik je bil vodilni klub avstrijske lige Sturm iz Gradca, ki je tudi zmagal z 0:2.

Kot je to že v navadi, vodstvo lendavskega prvoligaša gledalcem pripravi prijateljsko tekmo z uglednim klubom iz tujine. Tako sta v preteklih letih v Lendavi gostovala Crvena Zvezda in Hajduk, tokrat pa pod lendavske gorice prišel jesenski prvak Avstrije Sturm Gradec.

Srečanje si je prišlo ogledat blizu 800 gledalcev, ki pa so v prvem polčasu videli bolj malo. Za domače je bil nenatančen novinec Mujakovič, pri gostih pa je Hassu po strelu s tridesetih metrov preprečila prečka. V drugem delu sta se oba trenerja odločila za več menjav, kar je poživilo igro. Prvo priložnost so si znova priigrali domači, a je dobro izveden prosti strel Mujakoviča vratar Gratzei obranil. Avstrijci so povedli v 60. minuti, ko je po predložku bil najvišji Lamotte in premagal vratarja Luka. Priložnost za izenačenje je zamudil Bolivijec Ortiz, končni izid 0:2 pa je v 75. minuti dosegel Peric.

Za Nafto so igrali Luk, Matjašec, Caban, Ošlaj, Bunc, Čeh, Mujakovič, Ortiz, Eterovič, Sebök in Čavnik, v nadaljevanju pa še Zemljič, Kocsardi, Repina, Vassiljev in Vass.