18.51

6 let, 7 mesecev

Thermometer Red 10

1

špansko prvenstvo Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Rene Krhin

Nedelja, 8. 5. 2016, 18.51

Katastrofalen dan za Jana Oblaka: slovo od sanj o naslovu in rekorda

1

V predzadnjem krogu španskega prvenstva sta vodilna Barcelona in Real Madrid zmagala, medtem ko si je Atletico Madrid Jana Oblaka privoščil velik spodrsljaj in izgubil proti zadnjeuvrščenemu Levanteju.

Atletico, ki se je med tednom uvrstil v veliki finale lige prvakov, je gostoval pri zadnjeuvrščenemu Levanteju, ki je že pred časom izgubil možnosti za obstanek, in že po dveh minutah prišel do vodstva.

Kdo bi si takrat mislil, da bo na koncu izgubil. V drugem polčasu se je zgodilo prav to, Levante je zabil dva gola in poskrbel, da so Jan Oblak in soigralci pred zadnjim krogom izgubili vse možnosti za naslov prvaka. Imajo sicer vsega tri točke manj od Barcelone, a slabši izkupiček z medsebojnih tekem, zato ne morejo več sanjati o enajstem naslovu državnega prvaka.

Jan Oblak lahko rekord le še izenači

Oblak je še bolj slabe volje zato, ker je prejel dva gola in je izgubil možnosti za rekord španske lige. Mejnik vratarja Deportiva Paca Liana iz sezone 1993/94, takrat je prejel vsega 18 zadetkov, lahko le izenači, tokrat je Škofjeločan namreč prejel 17. in 18. gol.

V zadnjem krogu bo doma gostil Celto, a bo z mislimi verjetno že pri 28. maju in velikem finalu lige prvakov v Milanu, kjer se bo udaril z mestnim tekmecem Realom.

Lahko Rene Krhin pomaga Real Madridu?

Ta je tokrat doma s 3:2 premagal Valencio in bo v zadnjem krogu gostoval pri Deportivu ter upal, da si bo Barcelona privoščila spodrsljaj v gosteh pri Granadi Reneja Krhina (pri zelo pomembni zmagi proti Sevilli, ki je njegovemu klubu prinesla obstanek, je igral od 83. minute).

Katalonci, ki so tokrat doma v mestnem derbiju s 5:0 odpihnili Espanyol in imajo točko več od velikega tekmeca, za ubranitev naslova potrebujejo zmago.