Rok Viškovič

18. 8. 2015,
14.41

liga prvakov liga prvakov kvalifikacije Astana Branko Ilić Robert Berić Manchester United Lazio Bayer

Torek, 18. 8. 2015, 14.41

Robert Berić se je zelo oddaljil od lige prvakov

V sredo je na prvi tekmi zadnjega dela kvalifikacij za ligo prvakov Robert Berić na Dunaju z 0:1 z Rapidom izgubil proti Šahtorju. Za izpolnitev velikega cilja zdaj potrebuje veliko zmago v Ukrajini.

V sredo je Robert Berić, ki je v prejšnjem krogu z Rapidom izločil Ajax in zadel na obeh tekmah proti nekdanjemu velikanu evropskega nogometa iz Amsterdama, gostil ukrajinskega prvaka Šahtar na Dunaju. Krčan je igral vso tekmo, a ni imel prav veliko priložnosti. Le enkrat je streljal proti nasprotnikovim vratom, a je njegov strel zgrešil cilj. V statistiko se je vpisal z rumenim kartonom. S soigralci je izgubil z 0:1, Ukrajinci so zadeli v zaključku prvega polčasa. Dunajčani so zdaj zelo oddaljeni od uvrstitve v ligo prvakov. Na povratni tekmi, ki bo čez teden dni v Ukrajini, potrebujejo zmago, ki bo seveda težko dosegljiva.

Na sporedu je bilo še nekaj zelo zanimivih tekem. Najbolj zanimivo je bilo v Španiji, kjer je Valencia gostila Monaco in zmagala s 3:1. S 3:2 je v Glasgowu Celtic odpravil švedski Malmö. Basel je doma z 2:2 doma remiziral proti Maccabiju iz Tel Aviva. Izraelci so do izenačujočega gola prišli v šesti minuti sodnikovega podaljška. Zagrebški Dinamo je z 2:1 zmagal v gosteh pri Skenderbeu v Albaniji in je zdaj zelo blizu uvrstitvi v elitno evropsko klubsko tekmovanje. Hrvaški prvak je do zmage prav tako prišel globoko v sodnikovem podaljšku.

Dva Slovenca z različnima izhodiščema, Man Utd neprepričljivo

Branko Ilić je v torek z Astano, ta je iz boja za ligo prvakov izločila Maribor, doma z 1:0 premagal ciprski Apoel in je korak bližje uvrstitvi v elitno evropsko klubsko tekmovanje. V njem Ljubljančan še ni igral. Zdaj, pri 32 letih, ima sijajno priložnost, da uresniči sanje. Izkušeni slovenski reprezentant je za kazahstanskega prvaka, h kateremu je prišel pred začetkom sezone, tudi tokrat igral od prve do zadnje minute.

Na delu je bil še en Slovenec. Gregor Balažic je z beograjskim Partizanom gostoval v Belorusiji pri tamkajšnjem Bateju in izgubil z 0:1. Srbski prvaki so gol prejeli v drugem polčasu, v katerem so imeli igralca manj. V zadnji minuti prvega dela igre so namreč prejeli rdeč karton. Slovenski reprezentant je igral vso tekmo.

Angleški velikan Manchester United je imel veliko težav na Old Trafford s skromnim Club Bruggom. Po desetih minutah tekme je celo zaostajal, a je potem nizozemski zvezdnik Memphis Depay, ki je v Manchester prišel pred začetkom sezone, zabil dva gola in še pred odhodom na polčas poskrbel za preobrat. Globoko v sodnikovem podaljšku je za zmago s 3:1 zadel Marouane Fellaini. Ta zmaga ekipi Louisa van Gaala pred povratno tekmo v Belgiji zagotavlja vsaj malce bolj miren spanec, a rdeči vragi prav gotovo niso navdušili.

Sporting je v Lizboni z 2:1 premagal moskovski CSKA. Lazio je bil v Rimu z 1:0 boljši od Bayerja Leverkusna.