Manchester United Danny Welbeck

Ponedeljek, 3. 10. 2011, 9.35

Rdeči vragi zrušili klubski rekord

Uroš Iskra

Nogometaši Manchester Uniteda so po sobotni zmagi nad Norwichem (2:0) podrli izjemen klubski rekord izpred več kot 100 let, niz zaporednih zmag na domačem Old Traffordu v Premierligi.

Zadetka Andersona in golobradega Dannyja Wellbecka, ki se je že povsem vrnil po poškodbi zadnje lože, sta Unitedu prinesla 19. zaporedno domačo zmago, ki je pomenila rušenje klubske letvice iz sezone 1904/05. Niz varovancev Alexa Fergusona traja že z lanske sezone, ko so neodločeno igrali z West Bromom (2:2). Old Trafford pa je sicer neosvojljiva trdnjava v premierligaških nastopih že od aprila 2010, ko so tam slavili nogometaši Chelseaja.

"Ne moremo reči, da smo tokrat blesteli, a vseeno smo lahko zadovoljni z novimi tremi točkami. Na Old Traffordu zmagujemo tudi, ko ne igramo najbolje. Naša domača forma meji že na znanstveno fantastiko, sploh celotna lanska in na začetku letošnje sezone. Lani smo po nesrečnem remiju z West Bromom (op.p. vodili so že z 2:0) nadaljevali silovito. Naj se niz konča čim kasneje," je po tekmi z Norwichem dejal legendarni Škot.

V naslednjih dneh bodo nogometne zelenice namesto klubskih zamenjale reprezentančne akcije. Po 14-dnevnem "počitku" čaka angleške prvake 15. oktobra težko gostovanje na Anfieldu pri večnemu rivalu Liverpoolu.