Rodolfo Vanoli NK Koper Nk Olimpija

Nedelja, 1. 5. 2016, 20.10

Italijan na klopi Olimpije debitiral z zmago

2

Nogometaši Luke Kopra so v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Olimpiji z 1:2 (1:0).

Gosti so v Koper pripotovali močno oslabljeni, vendar so domov odnesli tri točke, čeprav so po prvem polčasu zaostajali. Koper tudi v sedmem poskusu proti Olimpiji ostaja pri eni zmagi. Rodolfo Vanoli, nekdanji strateg Kopra, ki je prav na Obali prvič vodil Olimpijo, je debitiral z zmago, pa čeprav ga je glavni sodnik Andrej Žnidaršič še pred koncem tekme poslal na tribuno.

Vanoli s postavitvijo 3-5-1-1 ni presenetil domačih gledalcev in najbrž niti domačega moštva, saj je tako redno nastopala že njegova nekdanja ekipa. Pred zelo lepim številom gledalcev, rekordnim letos na Bonifiki, mnogo gledalcev je pripotovalo tudi iz Ljubljane, so prvi zapretili domači. V peti minuti je lepo prodrl Ruben Belima, podal povratno žogo do Jake Štromajerja, ki pa je streljal zelo slabo iz ugodnega položaja.

V 12. minuti je z desne strani ponovno podal Belima, odlično je iz voleja s 16 metrov poskusil Fabian Lokaj, z obrambo pa se je izkazal vratar Olimpije Nejc Vidmar. Sredi polčasa so gostje povsem prevzeli pobudo in sledil je odličen poskus vezista Roka Kronavetra z več kot dvajsetih metrov, a se je z obrambo izkazal domači vratar Vjekoslav Tomić, ki je žogo izbil v kot.

Jaka Štromajer je domačine popeljal v vodstvo. | Foto: Jaka Štromajer je domačine popeljal v vodstvo.

Štromajer šokiral Olimpijo

Gostje so imeli nekaj nevarnih kombiniranj v kazenskem prostoru domačih, a so se videle vse spomladanske težave, predvsem pa neučinkovitost Ljubljančanov. Na drugi strani pa imajo zato Koprčani v svojih vrstah prekaljenega strelca Jako Štromajerja, ki je v 36. minuti po lepi podaji Tonija Datkovića z glavo spretno, tudi on z glavo, zadel za 1:0.

V 41. minuti je Kronaveter po prostem strelu lepo podal v kazenski prostor Koprčanov, kjer pa je veliko priložnost po strelu z glavo zapravil Aris Zarifović.

Trenerja v odmoru nista menjala in v 20. sekundi nadaljevanja je po podaji Jana Andrejašiča iz kar ugodnega položaja z osmih metrov prek gola meril Fabian Lokaj. V 49. minuti in po predložku Miroslava Radovića je Denis Klinar s strelom iz obrata meril mimo vrat domačih.

Zmaji v drugem polčasu bolj zbrani

V 54. minuti so gledalci videli izenačenje. Radović je z globinsko podajo lepo zaposlil Juliusa Wobaya, ki je vtekel v kazenski prostor Kopra, nato pa z natančnim diagonalnim strelom premagal nemočnega Tomića. V 59. minuti je sledil hiter protinapad v drugem polčasu bolj razigrane Olimpije, Radović je zelo močno streljal, odlično pa je posredoval koprski vratar, ki je žogo izbil v kot.

Julius Wobay je poskrbel za izenačenje, Denis Klinar pa za pomembno zmago. | Foto: Julius Wobay je poskrbel za izenačenje, Denis Klinar pa za pomembno zmago.

V 68. minuti je ponovno odlično podal Radović, po desni strani je vtekel Denis Klinar in v dvoboju iz oči v oči s Tomićem rutinirano dosegel drugi gol za goste.

V 74. minuti je Andrejašič izpeljal izvrstno akcijo, podal, Štromajerjev strel z glavo pa so Olimpijini branilci izbili z golove črte. Domači so imeli veliko priložnost v 79. minuti, ko je Zlatan Muslimović podal do Belime, njegov strel pa je zaustavil Vidmar. V 82. minuti je sledil nov protinapad gostov in preigravanje Radovića, z odlično obrambo pa je poskus napadalca gostov zaustavil Tomić.

Obe ekipi naslednja tekma čaka prihodnjo soboto. Koprčani bodo gostovali v Velenju, Olimpijo pa doma čaka Maribor. Pred večnim derbijem ekipi ločijo tri točke.

Luka Koper : Olimpija 1:2 (1:0)

Stadion Bonifika, gledalcev 2200, sodniki: Žnidaršič, Ajdovec (oba Kranj), Prelog (Preddvor).

Strelci: 1:0 Štromajer (36.), 1:1 Wobay (54.), 1:2 Klinar (68.).

Luka Koper: Tomić, Andrejašič, Datković, Belima, Štulac, Lokaj, Posavac (od 64. Valencia), Dedić, Štromajer, Batur (od 52. De Sena), Niguez (od 74. Muslimović).

Olimpija: Vidmar, Klinar, Kelhar, Kronaveter, Matić, Radović, Wobay, Da Silva (od 79. Bajrić), Fink, Zarifović, Mitrović.

Rumeni kartoni: Andrejašič; Klinar, Vidmar.