Thermometer Blue 0,38

Bayer Leverkusen Kevin Kampl Borussia Dortmund Bayern München nemško prvenstvo

Sobota, 14. 5. 2016, 17.32

Stuttgart se poslavlja po 41 letih, Kevin Kampl končal z zadetkom

Za nami je zadnji prvenstveni krog v nemškem prvenstvu, v katerem je bilo zanimivo predvsem v boju za obstanek. Kevin Kampl je zadel za Bayer Leverkusen.

Stuttgart je imel pred zadnjim krogom še nekaj možnosti, da se izogne mestu, ki vodi neposredno v drugo ligo, a je njegovim nogometašem spodletelo. Izgubili so v gosteh pri Wolfsburgu, kar pomeni, da se po dolgih 41 letih poslavljajo od nemške nogometne elite. Ob njih se v drugo ligo seli že nekaj časa odpisani Hannover, ki je tudi tokrat izgubil. V dodatne kvalifikacije za obstanek se seli Eintracht Frankfurt, takšnemu scenariju se je kljub porazu v zadnjem krogu izognil Hoffenheim.

Prvak Bayern, na klopi katerega je v prvenstvu še zadnjič sedel Josep Guardiola (prihodnji teden ga čaka še finale pokala proti Borussii Dortmund), sloviti španski trener se po koncu sezone seli v Manchester City, je v zadnjem krogu v Münchnu s 3:1 odpravil Hannover. V ligo prvakov sta se neposredno uvrstila še Borussia Dortmund in Bayer Leverkusen, ki je tokrat doma s 3:2 premagal Ingolstadt. Pri tej zmagi je svoj delež prispeval tudi Kevin Kampl, ki je v 37. minuti s tretjim prvenstvenim golom sezone poskrbel za vodstvo z 2:1. Igral je vso tekmo.

V kvalifikacije za ligo prvakov odhaja Borussia Mönchengladbach, Schalke in Mainz sta si zagotovila evropsko ligo, medtem ko berlinska Hertha odhaja v kvalifikacije za to tekmovanje.

Na delu je bil tudi Dominic Maroh, ki je igral za Köln vso tekmo pri remiju proti Borussii v Dortmundu z 2:2.