Borussia Dortmund Bayern nemško prvenstvo Kevin Kampl Bayer Leverkusen

Nedelja, 3. 2. 2019, 20.12

Nemško prvenstvo, 20. krog

Zdaj pred Bayernom obe Borussii

Eintracht vs Borussia | Vodilna Borussia Dortmund se z zahtevnega gostovanja v Frankfurtu vrača s točko. | Foto Reuters

Po 20. krogu nemške bundeslige sta pred münchenskim Bayernom dve Borussiii. Vodilna iz Dormtunda je na zahtevnem gostovanju pri Eintrachtu ujela točko in Bavarcem (poraz proti Bayerju) na lestvici pobegnila za sedem točk, tista iz Mönchengladbacha pa je branilce naslova v točkah ujela z zmago nad Schalkejem. V uvodni tekmi kroga je Red Bull Leipzig s 3:0 premagal Hannover. Rdeči biki niso mogli računati na pomoč Kevina Kampla, ki počiva zaradi poškodbe gležnja.

Münchenčani so na gostovanju v Leverkusnu povedli v 44. minuti z zadetkom Leona Goretzke, a so domači v drugem polčasu odgovorili silovito ter se z goli Leona Baileyja (53.),  Karima Bellarabija (63.) in Juliana Brandta (87.) veselili zmage. Bavarci so po 12 zaporednih tekmah v vseh tekmovanjih, na katerih so zabeležili deset zmag in dva remija, spet doživeli poraz in povečali zaostanek za vodilno Borussio.

Dortmundčani so v soboto na težkem gostovanju pri Eintrachtu v Frankfurtu prišli do točke in še nekoliko povečali prednost na ligaški lestvici. Gol za Frankfurtčane je zabil Srb Luka Jović in se povzpel na vrh lestvice strelcev letošnje Bundeslige. V tej sezoni je zabil že 14 golov.

Borussia Monchengladbach je prišla do zmage pri Schalkeju in na lestvici zaradi boljše gol razlike Bayern prehitela.