12.26

slovenska nogometna reprezentanca Ukrajina Mišo Brečko Roman Bezjak Kevin Kampl Boštjan Cesar Jasmin Kurtić

Ponedeljek, 16. 11. 2015, 12.26

Mišo Brečko: Najpomembneje je, da ga ne dobimo

Slovenska nogometna reprezentanca je na gostovanju v Lvovu izgubila bitko, vojne za nastop na EP 2016 pa še zdaleč ne. Zaostanek z 0:2 je velik, a Katančeve čete optimizem ni zapustil.

Slovenska nogometna odprava se je preselila na Štajersko, kjer bo danes popoldan v Ljudskem vrtu opravila uraden trening pred povratno tekmo dodatnih kvalifikacij za EP 2016, v torek pa se še drugič v treh dneh udarila z Ukrajino. V Mariboru je nazadnje nastopila septembra, ko je odpravila Estonijo in si na stežaj odprla vrata končnega tretjega mesta v skupini. Izbranci Srečka Katanca še verjamejo v podvig. "Če ne bi verjeli, potem sploh ne bi igrali tekme v Mariboru" je povedal Roman Bezjak, ki je v Lvovu vstopil v igro v drugem polčasu in se trudil, da bi zatresel mrežo Ukrajincev, a pri tem tako kot njegovi soigralci ni bil uspešen.

Če želi Slovenija zaigrati na evropskem prvenstvu v Franciji, mora v torek vsaj dvakrat zatresti mrežo Ukrajine, ki je v Maribor pripotovala z lepo prednostjo (2:0). Katančevo četo pa čaka še ena pomembna naloga. Previdna in zbrana bo morala biti v obrambi.

Če bi Ukrajinci zadeli v polno, bi morali nogometaši s podobo Triglava na prsih za napredovanje doseči kar štiri zadetke. Toliko jih ni Ukrajina prejela že celo večnost. Na zadnjih enajstih kvalifikacijskih dvobojih se je njena mreža zatresla le štirikrat. "Nimamo kaj izgubiti. Vemo, da moramo iti na vse ali nič," dodaja Korošec.

Kampl upa, da bodo tribune ponesle Slovenijo do podviga

V slovenskem taboru še tli upanje o napredovanju. Reprezentanti se veselijo nastopa pred domačim občinstvom v Ljudskem vrtu, ki se je v preteklosti (v prenovljeni podobi) skoraj vedno izkazal za zmagovito kombinacijo.

"V torek bo zelo težko, a upam na dobro vzdušje v Ljudskem vrtu. Upam, da nas bodo tribune ponesle in bomo odigrali dobro tekmo," pričakuje Kevin Kampl na Štajerskem povsem drugačno tekmo od tiste, ki je Sloveniji v Lvovu prinesla obilico skrbi.

Na tribunah ga bodo spremljali tudi številni sorodniki, zato bo njegova motivacija na vrhuncu. Da zmore prebijati ukrajinsko obrambo, je dokazal v zadnjem delu srečanja v Lvovu, v torek bo moral zaigrati pogumneje že od uvodnega sodnikovega piska.

Brečko: Ne potrebujemo hitrega gola

Nogometaši verjamejo v pomoč 12. igralca, Ljudski vrt bo poln do zadnjega kotička. Igralo se bo (vsaj) še 90 minut, tako da je na voljo dovolj časa za preobrat.

"Rezultat v Ukrajini ni ugoden za nas, a še ni vsega konec. V Mariboru ne potrebujemo hitrega gola. Zadoščalo bo tudi, če prvega doseženo v 30. ali pa 40. minuti. Pomembneje bo, da ga ne dobimo. Če dosežemo zadetka v 60. in 80. minuti, bo tudi v redu," razmišlja Mišo Brečko, ki ga je na tekmi v Lvovu na desni strani namučil ukrajinski as Jevgen Konopljanka.

Kurtić: Moramo igrati od noge do noge

Kako naj se slovenska reprezentanca loti rumeno-modrih gostov, ki naskakujejo sploh prvo napredovanje v dodatnih kvalifikacijah na veliko tekmovanje. Petkrat zapored so morali čestitati tekmecu, med njimi je bila leta 1999 tudi Slovenija, zdaj pa se jim nasmiha zgodovinski uspeh.

"V Lvovu nam je bilo uvodnih 15 minut najtežjih, ker so Ukrajinci pritisnili. To je bilo tudi pričakovano. Ko smo začeli igrati našo igro od noge do noge, smo ugotovili, da se lahko zlahka pride do ukrajinskega gola. Če bomo pri tem vztrajali v Mariboru in igrali potrpežljivo, lahko preobrnemo rezultat," pravi Jasmin Kurtić, ki je imel v Lvovu težave v zvezni vrsti.

Kapetan Cesar: Ukrajince še lahko zagrabi panika

"Moramo dati glave skupaj in se dobro pripraviti na torkovo tekmo. Ne bo lahko, a se ne bomo predali. S prvo tekmo ne moremo biti zadovoljni, a gremo naprej. Verjamem, da jih lahko v Mariboru presenetimo," napoveduje Boštjan Cesar, ki je na dvoboju v Ukrajino prejel boleč udarec v koleno, a stisnil zobe in zdržal na zelenici do konca srečanja.

"Če zabijemo prvi gol, bo vse mogoče. Prepričan sem, da lahko potem Ukrajince zagrabi panika. Je pa Ukrajina vedno zelo nevarna. Sploh po bočnih položajih, kjer veliko prodirajo. Pet do šest Ukrajincev se vedno znajde pred našim kazenskim prostorom, tako da se ni lahko braniti," je pohvalil tekmeca, s katerim bo Slovenija odigrala zadnjo letošnjo tekmo.

Ta odloča o velikih stvareh. Skupni zmagovalec se bo uvrstil na evropsko prvenstvo v Franciji, Evropska nogometna zveza (UEFA) pa ga bo nagradila z 12 milijoni evrov. Zato se bo želela Slovenija za vsako ceno odkupiti navijačem za neprepričljivo predstavo v Ukrajini. V torek ima še zadnjo priložnost, da ciklus za EP 2016 konča z odliko.