HJK Helsinki Filip Valenčič Dinamo Zagreb Petar Stojanović UEFA liga prvakov

1 leto

Liga prvakov, kvalifikacije, 2. krog (prve tekme)

Finci preživeli v Belorusiji, Valenčiča ni bilo

Petar Stojanović | Foto Reuters

Za nogometni klubi je prvi del drugega kroga kvalifikacij za uvrstitev v skupinski del lige prvakov. Potem ko si je v torek Petar Stojanović z Dinamom nabral visoko prednost (5:0), je v sredo HJK Filipa Valenčiča remiziral (0:0) v Belorusiji in prišel do ugodnega rezultata pred povratno tekmo pred domačimi navijači.

Po hitrem izpadu ljubljanske Olimpije imamo Slovenci v tem sklopu tekmovanja dva predstavnika. Petar Stojanović je z Dinamom s 5:0 ponižal izraelski Hapoel in si tako na domačih tleh praktično že priigral napredovanje. Slovenski reprezentant je za Dinamo igral od prve do zadnje minute in si že v tretji minuti prislužil rumen karton.

V sredo je bil na delu še HJK iz Helsinkov. Ta je v Belorusijo prišel brez slovenskega napadalca Filipa Valenčiča, a  kljub temu so si Finci z remijem brez zadetkov zagotovili dobro izhodišče  pred domačo povratno tekmo.

Prvoligaško dogajanje na Planetu in Sportalu

V sezoni 2018/19 boste štiri tekme #PLTS na vsak krog spremljali v neposrednem televizijskem prenosu na Planet TV in Planet 2. Ob tem bo na Planet 2 vsak ponedeljek ob 20. uri na sporedu še oddaja Goool!, ki jo vodi Dani Bavec. Več o razporedu tekem si lahko preberete TUKAJ.