21.00

kvalifikacije NK Koper NK Gorica

Torek, 1. 7. 2014, 21.00

Koper dobil evropsko bitko, Gorica pač ne

Koprčani so zmagali na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo Europa, z 2:1 so bili v gosteh boljši od azerbajdžanskega Nefči Bakuja. Gorica je z 1:4 klonila proti norveškemu Moldeju.

Slovenski podprvaki iz Kopra so se po neverjetno lahkotnem opravilu v prvem krogu, ko je Čelik Nikšić po dveh tekmah padel s prepričljivih 0:9, mudili v Azerbajdžanu. Nefči iz Bakuja je pred leti že dvakrat izkusil slovensko "gorjačo", saj ga je dvakrat izločila Gorica. Čeprav se je hotel maščevati, mu to ni uspelo. Na domači zelenici ga je Koper že v prvem polčasu šokiral z 2:1 in takšen rezultat je ostal tudi do konca tekme. Kanarčki torej uspešno nadaljujejo evropski pohod.

Vrtnice so v gosteh na Norveškem z Moldejem, nekdanjim klubom Mateja Mavriča, tesno povezanega tako s Koprčani kot Novogoričani, izgubile z 1:4. Norveški klub je bil v zadnjih letih dvakrat prvak, a ga je takrat vodil Ole-Gunnar Solskjaer. Apollonijeva četa, ki je doživela nekaj sprememb, si v Skandinaviji torej ni priigrala dobrega izhodišča za povratno tekmo.

Kekova Rijeka je gostila madžarskega velikana iz Budimpešte, Ferencvaroš in ga premagala z 1:0. Rijeka želi ponoviti lanskoletni podvig, ko se je prek Stuttgarta prebila v skupinski del evropske lige. Miral Samardžić je za Rijeko igral od prve do zadnje minute. Košice Ajdina Redžića, nekdanjega napadalca Triglava, so izgubili s tekmecem iz soseščine, Haugesund Roka Elsnerja pa je zmagal v prestolnici BiH.

Povratne tekme bodo na sporedu 24. julija.