21.00

kvalifikacije NK Koper NK Gorica

Torek, 1. 7. 2014, 21.00

Konec Evrope za Koper in Gorico

Nogometaši Luke Koper na povratni tekmi 2. predkroga lige Europa na domači Bonifiki niso zadržali prednosti iz Bakuja in se poslovili od nadaljnjega tekmovanja. Konec tudi za Gorico.

Na Bonifiki so bili Azerbajdžanci precej boljši že v prvem polčasu. Povedli so v 21. minuti, ko je z močnim strelom s 25 metrov zadel Mihusejn Sejidov. Nov šok so Koprčani doživeli na začetku drugega dela, ko je Jaka Štromajer prejel drugi rumeni karton. Kanarčki so se dolgo upirali in branili, v 84. minuti pa je obrambo domačih predrl Carlos Cardoso. Goran Galešić je v zadnji minuti sodnikovega podaljška na Bonifiki zadel še okvir vrat. Tako je od tega, da bi se dvoboj prevesil v podaljšek, zmanjkalo je nekaj centimetrov. Koprčani so po treh zaporednih evropskih zmagah prvič klonili, poraz z 0:2 pa je bil usoden za napredovanje. Neftči je v tretje (dvakrat je izpadel proti Gorici) le izločil slovenskega tekmeca.

V Novi Gorici okrog tisoč gledalcev v Športnem parku v prvem polčasu ni videlo zadetkov. Molde se je odločil za obrambno igro, vrtnice pa si v uvodnih 45 minutah niso priigrale niti ene priložnosti, ob kateri bi močno zadišalo po zadetku. Gostje iz Skandinavije, spremlja jih tudi večja skupina navijačev, tako v drugi del povratnega dvoboja vstopajo z veliko prednostjo (4:1 na prvi tekmi). Ko je v 49. minuti, praktično iz prve priložnosti za goste, mrežo Vasje Simčiča zatresel 20-letni Brazilec Agnaldo, se je Gorica znašla še v bolj nehvaležnem položaju, saj so Norvežani še povečali skupno prednost. Po predložku s kota je bil v 62. minuti najvišji kapetan Alen Jogan ter s strelom z glavo zatresel norveško mrežo. Z zadetkom je obudil upanje o čudežu. Vrtnice so krenile na vse ali nič, a ko so v 77. minuti ostali brez pordečelega Amedeja Vetriha, je bilo upanja po preobratu, ki ga že prej ni bilo veliko, dokončno konec.

Poleg slovenskih klubov je bilo na delu tudi nekaj slovenskih legionarjev. Matjaž Kek in Miral Samardžić sta zmagala na Madžarskem. Drugi zadetek za hrvaške pokalne prvake je zadel ravno slovenski branilec.

Rok Elsner (Haugesund) in Ajdin Redžić (Košice) sta žal izpadla.