9.21

Udinese Lazio Milivoje Novakovič Josip Iličić

Sobota, 7. 5. 2011, 9.21

Kirm prvak, Dedič blizu prve lige

Andraž Kirm prvak na Poljskem. Zlatko Dedič v kvalifikacije za prvo ligo v Nemčiji. Samir Handanovič blizu lige prvakov v Italiji.

Samir Handanovič: Udinese je v nedeljo gostoval v Veroni pri Chievu in zmagal z 2:0. Slovenski vratar je seveda spet branil 90 minut in se izkazal v 63. minuti pri vodstvu z 1:0, ko je s sijajno obrambo na golovi črti preprečil izenačenje Gelsonu Fernandesu, ki je močno streljal z glavo.

Vid Belec: V drugi italijanski ligi je Crotone v 40. krogu (do konca bosta odigrana še dva) izgubil na gostovanju pri Cittadelli (0:1) in na lestvici padel na 11. mesto. Ker zaostaja za šestim mestom sedem točk, je sanj o preboju v prvo ligo že konec. Mladi Štajerec je branil vso tekmo.

Jasmin Handanovič: V drugi italijanski ligi je Empoli v soboto v gosteh ugnal Portosummago (1:0) ter se na lestvici povzpel na deveto mesto. Za šestim, ki pelje v dodatne kvalifikacije za Serie A, zaostaja dve točki. Slovenski reprezentančni vratar je dvoboj ponovno spremljal na klopi za rezervne igralce.

Siniša Anđelkovič: Osmouvrščeni Palermo je v 37., predzadnjem krogu prve italijanske lige gostoval pri Sampdorii in zmagal z 2:1. Kranjčan ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Mišo Brečko: Köln je v zadnjem krogu nemške bundeslige ugnal Schalke z 2:1 in sezono zaključil na desetem mestu. Trboveljčan je odigral vso tekmo in v 25. minuti imenitno zaposlil soigralca in rojaka Milivoja Novakoviča, ki je zatresel mrežo (1:0).

Boštjan Cesar: Chievo je v nedeljo gostil Udinese in izgubil z 0:2. Cesar je igral 90 minut.

Branko Ilič: Moskovska Lokomotiva je v soboto v ruski premierligi s 4:0 povozila Terek Grozni, ki ga trenira Ruud Gullit, in se povzpela na vrh. Ljubljančan ni kandidiral za nastop.

Bojan Jokič: Chievo je v nedeljo gostil Udinese in izgubil z 0:2. Jokič je igral do 61. minute.

Matej Mavrič: V prvi avstrijski ligi je Kapfenberger SV v soboto doma izgubil z Wiener Neustadtom (0:1). Pirančan je odigral vso tekmo in si v 19. minuti prislužil rumeni karton. Pri gostih je manjkal prvi vratar Sašo Fornezzi.

Marko Šuler: V belgijski ligi za prvaka je petouvrščeni Gent v soboto pred domačim občinstvom izgubil z vodilnim Genkom (2:3). S tem je zapravil vse možnosti, da bi se še prebil na četrto mesto, ki še pelje v ligo Europa. Korošec je odigral vso tekmo.

Armin Bačinovič: Palermo je v 37., predzadnjem krogu prve italijanske lige gostoval pri Sampdorii in zmagal z 2:1. Bačinovič je tokrat začel na klopi in v igro prišel pol ure pred koncem tekme. V tem času si je prislužil rumeni karton.

Valter Birsa: Auxerre je v nedeljo gostoval v neposredni bližini francosko-belgijske meje, pri moštvu Valenciennes. Auxerre je remiziral z 1:1, Birsa pa je z igrišča odšel v 77. minuti, ko je bil izid še 0:0.

Josip Iličić: Palermo je v 37., predzadnjem krogu prve italijanske lige gostoval pri Sampdorii in zmagal z 2:1. Iličić je igral 90 minut in podal za prvi gol Palerma.

Andraž Kirm: Wisla iz Krakova si je tri kroge pred koncem poljskega prvenstva zagotovila naslov državnih prvakov. Wisla je v nedeljo premagala mestnega tekmeca Krakov z 1:0, pred drugouvrščenim Slaskom iz Wroclawa pa ima nedosegljivo prednost desetih točk. Za moštvo iz Krakova je to 27. naslov poljskega prvaka. Kirm je tokrat igral 88 minut.

Robert Koren: Kapetan slovenske izbrane vrste je že zaključil sezono. S ''tigri'' iz Hulla je v prvi angleški ligi osvojil 11. mesto.

Aleksander Radosavljevič: ADO Den Haag je v zadnjem krogu rednega dela nizozemske elitne lige izgubil v gosteh pri Heraclesu z 0:3. Radosavljevič je igral 90 minut. Njegova ekipa se je uvrstila v play-off za ligo Europa.

Goran Šukalo: Duisburg je drugoligaški ples v Nemčiji sklenil v nedeljo, ko je gostoval pri Bochumu Zlatka Dediča in izgubil z 1:3. Koprčan je igral vso tekmo.

Zlatko Dedič: Bochum je v zadnjem krogu druge nemške lige s 3:1 premagal Duisburg in razblinil vse dvome o potniku v dodatne kvalifikacije, v katerih se bodo Dedič in soigralci pomerili z Borussio Mönchengladbach. Koprčan tokrat ni igral. Vso tekmo je presedel na klopi.

Zlatan Ljubijankič: V belgijski ligi za prvaka je petouvrščeni Gent v soboto pred domačim občinstvom izgubil z vodilnim Genkom (2:3). S tem je zapravil vse možnosti, da bi se še prebil na četrto mesto, ki še pelje v ligo Europa. Ljubljančan je odigral prvi polčas (rezultat 0:1), nato pa ga je zamenjal Belgijec Yassine El Ghanassy. Tim Matavž: Groningen je v zadnjem krogu rednega dela nizozemske lige doma remiziral brez zadetkov s PSV. Novogoričan je v igro vstopil v 67. minuti in si kmalu prislužil rumeni karton. Groningen čakajo kvalifikacije za ligo Europa.

Milivoje Novakovič: Köln je v zadnjem krogu nemške bundeslige ugnal Schalke z 2:1 in sezono zaključil na desetem mestu. Ljubljančan je odigral 79 minut, v 25. minuti pa ga je imenitno zaposlil soigralec in rojak Mišo Brečko, ki je sprožil predložek v kazenski prostor ''rudarjev'', branilec Benedikt Höwedes pa se je nepričakovano skolnil in Ljubljančanu pripravil imenitno priložnost. ''Nova'' je bil vesel darila in s spretnim strelom zatresel mrežo polfinalista lige prvakov, s tem pa dosegel že 17. zadetek v tej sezoni. S tem je postal tretji najboljši strelec v prvi nemški ligi. Dosežek, ki bo z zlatimi črkami zapisan v zgodovini slovenskega nogometa.

Nejc Pečnik: V ruski premierligi je klub iz Samare, Krilja Sovjetov, v nedeljo gostil moskovski Spartak in izgubil z 0:1. Pečnik je igral od 65. minute.