17. 12. 2017,
22.04

6 let, 4 mesece

Thermometer Blue 0,08

Andrej Kotnik Crotone Vid Belec Benevento Calcio Atalanta Jasmin Kurtić Boštjan Cesar Chievo Josip Iličić Valter Birsa Juventus italijansko prvenstvo serie A Inter Samir Handanović

Nedelja, 17. 12. 2017, 22.04

Italijansko prvenstvo, 17. krog

Nor večer Josipa Iličića. Najprej mojstrovina, potem še en gol. #video

Josip Iličić | Foto Getty Images

Josip Iličić je bil glavni junak lepotice 17. kroga italijanskega prvenstva, v zadnji tekmi sta Atalanta in Lazio v Bergamu, kjer je v zadnjem delu tekme igral tudi Jasmin Kurtić, remizirala s 3:3. Juventus je z nedeljsko zmago nad Bologno preskočil Inter. Milančani so s Samirjem Handanovićem v soboto doživeli prvi poraz v sezoni in zdrsnili s prvega na tretje mesto. Z novo zmago je na vrh skočil Napoli.

Josip Iličić je mrežo Lazia v Bergamu najprej zatresel v prvem polčasu, ko je mojstrsko zadel za povišanje domačih na 2:0. Potem so Rimljani še do konca prvega polčasa dvakrat zadeli in prišli do izenačenja, a nato je na začetku drugega polčasa Atalanta po enajstmetrovki prišla do vodstva s 3:2. Uspešno jo je izvajal prav slovenski reprezentant in domače še drugič povišal v vodstvo.

Na žalost navijačev v Bergamu vodstvo Atalante ni zdržalo. Gostje so uspeli izenačiti in tekma se je končala z remijem. Na tej tekmi je od 71. minute igral tudi Jasmin Kurtić.

Iličić je sicer v odlični strelski formi. Zadel je še na tretji tekmi italijanskega prvenstva v nizu. Trenutno je pri šestih prvenstvenih golih v tej sezoni.

Gol Josipa Iličića za 1:0:

Če vam brskalnik ne zaigra videa, poizkusite s klikom na povezavo TUKAJ.

V nedeljo je Chievo izgubil pri Crotoneju. Od treh slovenskih nogometašev, ki so člani teh dveh klubov, je zaigral le Valter Birsa, ki je bil pri gostih na igrišču od prve do zadnje minute. Boštjan Cesar je sedel na klopi, Andreja Kotnika pri domačih ni bilo niti tam.

Vid Belec je po več kot dveh mesecih dočakal priložnost med vratnicama Beneventa, a ni mogel preprečiti novega poraza novinca v ligi proti Spalu. Benevento ostaja pri vsega eni točki.

Slovak je ujel Diega Maradono

Slovak Marek Hamšik je sobotni tekmi prispeval gol za zmago Napolija v Torinu s 3:0 in se po številu klubskih zadetkov izenačil na prvem mestu z legendarnim argentinskim nogometnim virtuozom Diegom Armandom Maradono. Oba sta za neapeljsko moštvo dosegla po 115 golov.

Tuje nogometne lige konec tedna:
Angleško prvenstvo, 18. krog
Francosko prvenstvo, 18. krog
Nemško prvenstvo, 17. krog
Špansko prvenstvo, 16. krog

Inter, ki je vodilni v prvi italijanski ligi, je v 17. krogu nepričakovano izgubil proti Udineseju, ki spada v spodnji del lestvice. To je bil za Samirja Handanovića in soigralce sploh prvi poraz v sezoni. Slovenskemu vratarju, ki je prejel tri gole (1:3), ga je prizadejal njegov nekdanji klub. To je izkoristil Napoli, ki je s 3:0 zmagal v Torinu, in skočil na vrh lestvice. Roma je zmagala z golom v 95. minuti.