26. 11. 2018,
22.40

5 let, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,04

italijansko prvenstvo Juventus Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Rok Vodišek Valter Birsa Boštjan Cesar Jasmin Kurtić Josip Iličić Samir Handanović Miha Zajc Leo Štulac Luka Krajnc

Ponedeljek, 26. 11. 2018, 22.40

Italijansko prvenstvo, 13. krog

Ponedeljek brez gola, Cesar in Birsa do točke v Neaplju, Piatek prehitel Ronalda

Cristiano Ronaldo | Cristiano Ronaldo je poskrbel za zmagoviti zadetek Juventusa ob zmagi nad Spalom. To je bil njegov deveti zadetek v serie A, s čimer je skočil na vrh lestvice strelcev. | Foto Reuters

V 13. krogu serie A je Leo Štulac s Parmo z 2:1 ugnal Sassuolo. Slovenec je v igro vstopil v 87. minuti tekme. Empoli Mihe Zajca, ki je igral od 72. minute naprej, je s 3:2 v izdihljajih tekme ugnal Atalanto reprezentančnega kolega Josipa Iličića. Iličić je tekmo začel v prvi postavi, a je v 84. minuti zaradi nešportnega obnašanja predčasno končal obračun. Chievo Boštjana Cesarja in Valterja Birso je remiziral v Neaplju (0:0), Birsa je igral vseh 90 minut, Cesar ni dobil priložnosti za igro. Genoa Roka Vodiška, ki ni bil v postavi, je v mestnem derbiju remizirala s Sampdorio (1:1). Z enakim rezultatom se je končal tudi derbi Lazia in Milana. V zadnji tekmi kroga sta Cagliari in Torino v ponedeljek remizirala.

V soboto je Inter Samirja Handanovića s 3:0 odpravil Frosinone Luke Krajnca, ki je tekmo spremljal na klopi. Jasmin Kurtić je s Spalom z 0:2 izgubil pri vodilnem in neporaženem Juventusu. Staro damo je v 29. minuti v vodstvo popeljal Cristiano Ronaldo, za katerega je bil to deveti zadetek v serie A. Na prvi tekmi dneva je Udinese z 1:0 premagal Romo.