21. 1. 2008,
9.35

Ponedeljek, 21. 1. 2008, 9.35

Handanovič klonil v izdihljajih tekme

Od slovenskih nogometnih reprezentantov, ki si kruh služijo v tujini, je bil tokrat v središču pozornosti Samir Handanovič, ki je z Udinesejem v Milanu izgubil šele v 92. minuti.

Italija V prvi italijanski ligi je največ pozornosti bila deležna tekma v Vidmu, kjer je Udinese s Samirjem Handanovičem v vratih gostil evropske prvake iz Milana. Vse do zaključka tekme so se črno-beli dobro upirali slovitemu tekmecu in imeli tudi nekaj priložnosti za zadetek, saj je slovenski reprezentant ubranil vse nalete slovitega kluba, nato pa je v sodnikovem podaljšku tekmo odločil rezervist Milana Alberto Gilardino in poskrbel za zmago rdeče-črnih z 1:0.

V drugi ligi je Zlatko Dedič, ki je pred dnevi prišel iz Frosinoneja, debitiral v dresu Piacenze. Z novimi soigralci je gostoval pri Mantovi in izgubil z 0:1, v igro pa vstopil v 76. minuti. Za domačina ni igral Jasmin Handanovič. Priložnosti za igro v Lecceju ni dočakal niti Anej Lovrečič. Klub z juga Italije je zmagal v gosteh pri Vicenzi s 3:1.

Španija Betis po slabem začetku sezone zdaj igra bolje. Z zbiranjem točk je nadaljeval tudi v 20. krogu elitne španske lige, ko je pred domačimi navijači remiziral proti Recreativu z 1:1. Branko Ilič je igral do 81. minute.

V drugi ligi je Real Sociedad s 3:1 premagal Cordobo. Dalibor Stevanovič je še naprej na stranskem tiru baskovskega nogometnega ponosa. Tokrat ga ni bilo niti na klopi za rezervne igralce.

Anglija V drugi ligi je West Bromwich pred domačimi navijači remiziral proti Cardiffu s 3:3. Robert Koren je igral do 57. minute, medtem ko Boštjan Cesar ni nastopil, saj je zbolel.

Francija Sochaux je v prvi ligi gostil Lille in remiziral z 1:1. Bojana Jokiča ni bilo v kadru domače ekipe, medtem ko je Valter Birsa po dolgem času le zaigral. V igro je vstopil v 74. minuti, ko je bil na semaforju že izpisan končni rezultat tekme.

Belgija Sebastjan Gobec je debitiral v belgijski prvoligaški druščini. St. Truiden je doma remiziral z Lokerenom z 1:1, nekdanji član MIK CM Celja pa je igral celo tekmo. Zlatan Ljubijankič še ni zaigral v dresu Genka, ki je z 1:5 izgubil v gosteh pri Cercle Brugesu.

Grčija V 17. krogu elitne grške lige je Olympiakos nadaljeval z uspešnimi igrami in z 1:0 premagal Orfi. Mirnes Šišič je igral od 68. minute naprej.

Nizozemska Groningen je prekinil uspešni niz rezultatov v nizozemskem prvenstvu. Gostoval je pri Twenteju in izgubil z 1:3. Tim Matavž je tokrat v igro vstopil v 85. minuti tekme.

Izrael Maccabi iz Herzlyje je gostil Hapoel Tel Aviv in izgubil z 2:3. Mitje Mörca ni bilo v ekipi, saj je moral odslužiti kazen rumenih kartonov.