Uroš Iskra

Četrtek,
21. 1. 2016,
13.22

Osveženo pred

7 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 21. 1. 2016, 13.22

7 let, 9 mesecev

Čas, ko se lahko z denarjem šopirijo angleški palčki

Uroš Iskra

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0
Če poleti največji nogometni klubi na svetu za okrepitve namenijo na stotine milijonov, pa zimski prestopni rok počasi izgublja na veljavi. Zdi se, da je namenjen zgolj manjšim klubom.

Čeprav je do konca januarskega zimskega prestopnega roka še deset dni, se večjega prestopa, ki bi zamajal nogometno javnost, ne pričakuje več.

Če povzamemo prve tri tedne trgovanja v zimskem prestopnem roku, so bili kajpak spet najbolj aktivni v premier league, a ne največji klubi. Od velikanov sta se za zdaj za okrepitev odločila le Liverpool in Arsenal, zato pa so imeli tokrat glavno besedo manjši klubi.

Najbolj aktivna sta bila še lani angleška drugoligaša Norwich City in Bournemouth, ki sta za okrepitve odštela 29 oziroma 23,5 milijona evrov. Veliko, vsaj za zimski prestopni rok, je v ekipo vložil tudi razglašeni Newcastle, ki si nikakor ne želi izpasti iz lige, in prav zato so v svoje vrste zvabili angleškega reprezentanta Jonja Shelveyja. Odštel je kar 16 milijonov evrov, kar pa ni rekordna odškodnina tega prestopnega roka.

To drži kitajska ekipa SIPG, ki je za evropski javnosti manj znanega Brazilca Elkesona plačala 18,5 milijona evrov.

Če pogledamo še po preostalih največjih evropskih ligah, tudi tam opazimo, da največji niso niti pomislili na morebitne okrepitve. Tukaj malce izstopa le Roma, ki je za okrepitve namenila 23 milijonov evrov, med drugim so za Brazilca Gersona odšteli 16 milijonov evrov, kar je drugi najdražji prestop tega prestopnega roka.

Omenimo pa še eno zanimivost. Dvajset ekip v francoski prvi ligi je v prvih treh tednih za okrepitve skupaj namenilo pičlih 5,5 milijona evrov. Mnogi se sprašujejo, če Francozi sploh vejo, da lahko koga prodajo ali kupijo, morda pa so le vsi zadovoljni svojimi ekipami.