10. 11. 2019,
19.23

4 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,13

angleško prvenstvo Manchester City Liverpool Manchester United Leicester City Arsenal Chelsea Tottenham

Nedelja, 10. 11. 2019, 19.23

Angleško prvenstvo, 12. krog

Liverpoolu velika zmaga na derbiju z Manchester Cityjem

Liverpool - Manchester City | Liverpool je v derbiju 12. kroga premier lige s 3:1 premagal Manchester City in mu na lestvici pobegnil za 9 točk. | Foto Reuters

Vodilni Liverpool je na Anfieldu v derbiju 12. kroga angleškega prvenstva s 3:1 premagal Manchester City in sinjemodrim na prvenstveni lestvici ponovno ušel na + 9. Josep Guardiola in njegovi izbranci so tako utrpeli hud udarec pri branjenju angleškega naslova. Manchester United je pred domačimi gledalci premagala Brighton.

Derbi kroga se je igral v Liverpoolu, kjer je vodilno moštvo lige gostilo branilce naslova, Manchester City. Domačini so že po 13 minutah igre vodili z 2:0, čeprav so bili sinjemodri v tem času celo bolj agresivno moštvo na igrišču. Prvi gol so rdeči zabili iz hitrega protinapada, ko je v kazenskem prostoru domačih žogo izgubil Sergio Agüero – Argentinec je preigraval, njegova žoga je celo zadela v roko domačega branilca Trenta Alexandra Arnolda, česar sodnik ni opazil, a strela na vrata domačih ni utegnil sprožiti -, na drugi strani pa je Claudia Brava z izjemnim strelom premagal brazilski vezist Fabinho. City je še naprej pritiskal in si v 13. minuti privoščil še eno napako, ki so jo gostitelji prek Mohameda Salaha hitro kaznovali z zadetkom za 2:0. Sadio Mane je v 51. minuti povišal na 3:0, a Meščanov to ni potolklo, napadli so z vsemi močmi, Bernardo Silva je v 78. minuti zabil častni gol za končnih 3:1.

Pep Guardiola ni bil zadovoljen s sojenjem:

V soboto je Chelsea, ki pod vodstvom svoje legende Franka Lamparda navdušuje, premagal Crystal Palace z 2:0 in prišel še do šeste prvenstvene zmage v nizu. Tottenham je doma le remiziral s Sheffield Unitedom. Leicester City je doma z 2:0 premagal Arsenal. Chelsea in Leicester City sta najbližja zasledovalca vodilnega Liverpoola na premierligaški lestvici, zaostajata za osem točk.