6 let

2. SNL, 20. krog

Lendavčani z igralcem manj do velikega preobrata v Murski Soboti

Mura, Nafta | Foto Mario Horvat/Sportida

Dvajseti krog 2. slovenske nogometne lige je prinesel prekmurski derbi. V Murski Soboti se je na tekmi domače Mure in Nafte 1903 zbralo 3800 gledalcev, na žalost večine zbranih pa so se veselili gosti, čeprav so od 56. minute igrali z igralcem manj. Na koncu so slavili z 2:1 in se vodilni Muri ob tekmi manj približali na 11 točk.

Muro je že v sedmi minuti v vodstvo popeljal Rok Sirk, v drugem polčasu pa sta za veselje Lendavčanov poskrbela Marko Roginić (50.) in Vedran Vinko (74.). Mura ima po drugem porazu v sezoni še šest točk prednosti pred ptujsko Dravo.

Ta je v soboto z dvema zadetkoma Nastje Čeha z 2:1 premagala Radomlje. Na preostalih sobotnih tekmah je Krka visoko s 5:0 ugnala Brežice Terme Čatež, Bravo je doma z 0:1 izgubil proti Brdom, Sežanci pa so s 3:0 premagali zadnjeuvrščeni Veržej. Danes pa je Rogaška s 3:1 v gosteh premagala Zarico, Ilirija 1911 pa z 1:0 Fužinar.