19.34

Orlando Magic Los Angeles Clippers Kevin Durant

Četrtek, 1. 3. 2012, 19.34

Zmagi vodilnih ekip lige NBA

Ekipa Oklahoma City Thunder je v severnoameriški košarkarski ligi NBA na gostovanju premagala Orlando Magic s 105:102 in je sama prva na lestvici lige.

Na drugem mestu je Miami Heat, najuspešnejša vzhodna ekipa, ki je v gosteh s 107:93 odpravila Portland Trail Blazers.

Phoenix Suns je ugnal Minnesoto Timberwolves s 104:95, košarkarji Sacramento Kings pa so v svoji dvorani izgubili z Los Angeles Clippers s 100:108.

V Orlandu je bil mož odločitve Kevin Durant z 38 točkami, od tega jih je 18 dosegel v zadnji četrtini. Gostje so nadoknadili kar 14 točk zaostanka v dvoboju s peto ekipo vzhodnega dela lige. Za sedmo zaporedno zmago Oklahome je Russell Westbrook dodal 29 točk in 10 skokov. Vseh pet igralcev začetne peterke gostiteljev je doseglo dvomestno število košev, največ Dwight Howard (33 točk in devet skokov), vendar Jasonu Richardsonu v zaključku ni uspelo zadeti trojke, s katero bi izsilil podaljšek.

Miami je zmagal devetič zapored, LeBron James je prispeval 38 točk in 11 skokov, Dwyane Wade pa 33 točk in 10 podaj. V Sacramentu je Chris Paul zabeležil 22 točk in devet podaj, Blake Griffin 14 točk in devet skokov. Gostje so imeli v zadnji četrtini že 19 točk prednosti in zato je trener namenil počitek vsem ključnim igralcem zmagovalcev. Edino zmago doma je dosegel Phoenix, najbolj zaslužna pa sta bila Grant Hill, ki je 15 od svojih dvajsetih točk nanizal v drugem polčasu, in Steve Nash (13 točk in 17 podaj). Za moštvo Timberwolves, ki je izgubilo deveto zaporedno medsebojno srečanje, je Kevin Love zbral 23 točk, vendar je iz igre metal le 8:25.

Liga NBA, 1. marec:

Orlando Magic : Oklahoma City Thunder 102:105 Howard 33, 9 sk., Richardson 16, Nelson (9 as.) in Anderson 15; Durant 38, 8 sk., Westbrook 29, 10 as., Harden 13

Phoenix Suns : Minnesota Timberwolves 104:95 Hill 20, Gortat 17, Frye 14, Nash 13, 17 as.; Love 23, 10 sk., Ridnour 15, PEković 14, 9 sk.

Sacramento Kings : Los Angeles Clippers 100:108 Cousins 23, 10sk., Thornton in Evans 18; Paul 22, 9 as., Williams 18, Foye 16, Griffin 14, 9 sk.

Portland Blazers : Miami Heat 93:107 Aldridge 20, Crawford 18, Batum 17; James 38, 11 sk., Wade 33, 10 as., Chalmers 12, Haslem 11, 14 sk.