Nedelja,
24. 2. 2013,
22.11

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 24. 2. 2013, 22.11

9 let

Smodiš: Obstaja občutek, da bi lahko naredili več

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Krkaši po odličnem prvem polčasu, v drugem niso zadržali takega ritma in z le 20 točkami v drugih 20 minutah izgubili proti Crveni zvezdi. Matjaž Smodiš ima občutek, da bi lahko iztržili več.

Novomeščani so odlično odprli srečanje in v prvem polčasu povedli tudi za 15 točk, vendar v tretji četrtini povsem popustili in gostje iz Beograda, ki so drugih 20 minut odprli z 12:0, so spreobrnili potek tekme. "Sorazmerno dobra tekma, a obstaja občutek, da bi lahko naredili več. Mislim, da Zvezda danes ni bila boljša in da so nas premagali zaradi naših napak. To je dobra šola za naprej, saj ne smemo imeti takih padcev v igri, kot je bil na začetku drugega polčasa, ko se je tekma praktično prelomila v njihovo korist," je imel Matjaž Smodiš po koncu tekme občutek, da so prepoceni zapravili visoko prednost.

Potočnik: Za uspeh nam je manjkal kakšen razpoloženi igralec več

Tudi strateg Novomeščanov Gašper Potočnik ni bil zadovoljen predvsem z zaključkom prvega in začetkom drugega polčasa, ko se njegovi košarkarji niso znašli. "Tekma je bila odločena v zadnjih dveh minutah prvega polčasa in na začetku drugega. Takrat smo odigrali nezbrano tako v napadu kot v obrambi, dovolili nekaj prelahkih košev gostov in jim dovolili, da se vrnejo v igro. Ko so prišli do svoje igre, smo imeli velike težave. Igrali so dobro zelo v obrambi, nam pa je za uspeh proti odlični Zvezdi manjkal še kakšen razpoložen igralec v napadu. Moramo nadaljevati s podobnimi igrami v obrambi, še izboljšati igro v napadu in potem lahko pričakujemo uspeh v naslednjih tekmah," je dejal Potočnik, ki je doživel prvi poraz kot glavni trener Krke. Njegovi varovanci so izgubili kar 20 žog.