Martin Pavčnik

Torek,
29. 12. 2009,
11.04

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 29. 12. 2009, 11.04

9 let, 2 meseca

"Poljski" junaki brez nosilnih vlog

Martin Pavčnik

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Košarkarji, ki so na zadnjem evropskem prvenstvu nosili dres slovenske izbrane vrste, imajo v novi sezoni nemalo težav z iskanjem klubov in primerne minutaže.

Poškodbe, pogodbe na "žetone" in nestabilne predstave. To so, žal, v uvodnem delu nove sezone skupni imenovalci dvanajsterice slovenskih košarkarjev. Tovrstne ugotovitve seveda ne razveseljujejo novega selektorja Memija Bečiroviča, ki je ob imenovanju napovedal, da bo skušal zadržati jedro in dodati kakšen nov obraz z mislijo na projekt OI 2012.

Uroš Slokar (Union Olimpija)

Ljubljanski center je po selitvah, poškodbi in nihanjih v Ljubljano prišel po stabilnost in osnovo za nadaljnjo kariero. Pri Olimpiji je sicer prišel do dokaj stalne minutaže, a njegove igre so primerljive s podobo Olimpije. V določenih odsekih zelo kakovostne, a brez stalnega ritma. Predstav iz reprezentance ni prenesel na klubsko raven.

Jaka Lakovič (Barcelona)

Organizator igre, ki je predvsem v drugem delu evropskega prvenstva zaradi poškodb soigralcev nosil težko breme, ima v novi sezoni kar nekaj težav. V prvih tednih mu je preglavice povzročalo lovljenje ritma, tudi minutaža je bila skromnejša, po božiču pa je staknil še poškodbo gležnja, ki ga bo s parketa oddaljila za tri tedne.

Samo Udrih (Hopsi)

Samo po debiju na velikem tekmovanju ni naletel na ustrezno in pričakovano ponudbo. Po tem, ko je zaključil špansko poglavje, se je zatekel h koreninam in okrepil matični klub. Pri Hopsih je seveda nosilec, ob tem pa ne skriva, da kljub angažiranosti in prispevku v sodelovanju s Savinjčani vidi le prehodno obdobje.

Primož Brezec (Philadelphia 76ers)

Najvišji član slovenske vrste na Poljskem se je po enoletni rimski avanturi vrnil v ligo NBA, podpisal pogodbo za dobrih 825 tisoč ameriških dolarjev z moštvom Philadelphia 76ers in s tem bržkone posledično pristal na stransko vlogo. A tako skromnega prispevka vendarle ni pričakoval. Minute na parketu so zanj prej izjema kot pravilo. V celotni sezoni je dosegel vsega 5 točk.

Matjaž Smodiš (CSKA Moskva)

Kapetan izbrane vrste je reprezentančne zdravstvene težave prenesel še v klub. Oktobra je tako prestal operacijo hrbta ter se posvetil dolgotrajni rehabilitaciji. Pod koše naj bi se dolenjski borec vrnil šele v drugi polovici februarja, zato je precejšnja uganka, kakšna bo njegova klubska in reprezentančna usoda v letu 2010.

Jaka Klobučar (Union Olimpija)

Novomeščan na začasnem delu v Ljubljani v svoji drugi sezoni pri Unionu Olimpiji ni postregel s kakovostnim preskokom. Redki dobri odseki v evroligi in nekaj več v ligi NLB so premalo za visoko oceno, predvsem pa se ustvarja vtis, da mu epizodne vloge in strogo odmerjene minute nikakor ne ustrezajo.

Boštjan Nachbar (Efes Pilsen)

Dravograjčan, ki je poleti okrepil vrste turških pivovarjev, je nekajkrat v sezoni postregel z zanj značilno napadalno igro, a ob prestopu so mnogi pričakovali večjo vlogo. Predvsem pa so večja rezultatska pričakovanja v evroligi gojili v klubu.

Goran Dragić (Phoenix Suns)

"Gogi" sodi med redke izbrance dosedanjega selektorja Zdovca, ki so lahko z uvodnimi tedni nove sezone zadovoljni. Ljubljančan v ligi NBA spretno izkorišča ponujeno priložnost in navdušuje s pogumnimi predstavami. Predvsem druga polovica decembra je povod za optimizem.

Goran Jagodnik (Hopsi/Hemofarm)

Tudi najstarejši član četrte zasedbe zadnjega prvenstva je imel nekaj težav z iskanjem novega delodajalca. Začasno domovanje si je sprva našel pri Hopsih, kjer je bil v domačem prvenstvu zelo dominanten, nato pa ga je pot vodila v Vršac, kjer je še drugič v karieri oblekel dres Hemofarma. Tudi pri "farmacevtih" igra solidno, tako da vsekakor ostaja med kandidati za vnovičen vpoklic.

Domen Lorbek (Cajasol/Helios)

Domen sodi med tiste slovenske reprezentante, ki so sezono začeli z dvomesečno pogodbo. A Španijo je po pretečeni pogodbi s Cajasolom zapustil, zatočišče pa je našel pri Heliosu. Domžalčani mu nudijo ustrezno minutažo in ohranjanje igralskega ritma, kar je trenutno ključno.

Jurica Golemac (Panathinaikos/Alba Berlin)

Hrvat s slovenskim potnim listom je imel po prvenstvu na mizi nekaj ponudb klubov nižje evropske ravni, naposled pa se je znašel kar med prvaki. Vlogo "jokerja" je opravljal dokaj solidno, a je bilo vseskozi jasno, da sezone ne bo končal v Atenah. Pred novim letom je okrepil Albo, kjer si obeta večjo vlogo.

Erazem Lorbek (Barcelona)

Lorbek je bil zvezda prestopnega roka in eden izmed zvezdnikov evropskega prvenstva. Tudi svojo vlogo pri Barceloni opravlja nadvse korektno, vsekakor pa se ne bi branil še kakšne dodatne minute, ki bi mu omogočila plemenitenje statistike. Zanesljivo pa je najstarejši član bratskega terceta prava naložba za osrednji del sezone, v katerem bo "Barca" napadala evropski in španski vrh.