državno prvenstvo Union Olimpija Krka Zlatorog Helios Suns Rogaška Hopsi

7 let

Liga za prvaka, 5. krog

Krka v Tivoliju premagala Olimpijo, Helios ostaja brez zmage

Olimpija Krka | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

V petem krogu lige za prvaka je Krka v dvorani Tivoli dobila derbi proti Olimpiji. Rogaška je premagala Helios in ostaja na vrhu skupaj s Krko, Hopsi pa so presenetili Zlatorog.

Košarkarji Krke so dobili veliki slovenski derbi z Union Olimpijo. V dvorani Tivoli so zmagali z 71:68, tudi zahvaljujoč dvema izjemnima košema, trojko Matica Rebca s svoje polovice igrišča ob koncu tretje četrtine ter zadetka iz težkega položaja Marka Lukovića dobro minuto pred zaključkom za končni rezultat. Krka je tako vknjižila četrto zmago v ligi za prvaka, Ljubljančani pa so doživeli drugi zaporedni poraz in zdrsnili na negativno razmerje 2-3.