8. 1. 2022,
22.38

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,07

KK Ilirija Helios Suns kk Rogaška KK Zlatorog Laško Hopsi Polzela KK Krka Novo mesto ECE Triglav KK Podčetrtek Šentjur Šenčur Gorenjska gradbena družba Liga Nova KBM

Sobota, 8. 1. 2022, 22.38

LIGA NOVA KBM, 13. KROG

V Polzeli in Ljubljani zmagi ostali doma

Ilirija Košarka Cerkvenik | Ljubljanska Ilirija je imela v tretji četrtini v žepu že 25 točk prednosti. | Foto Vid Ponikvar

Ljubljanska Ilirija je imela v tretji četrtini v žepu že 25 točk prednosti.

Za uvod v 13. krog lige Nova KBM je Krka v sredo na domačem parketu pričakala petouvrščeni Podčetrtek in izgubila z 89:95. V soboto sta bili odigrani še dve tekmi, dve pa sta prestavljeni. Ilirija je doma prepričljivo ugnala Rogaško, Hopsi pa so bili v Polzeli boljši od zadnjeuvrščenega Zlatoroga.

Košarkarji Ilirije so dosegli novo pričakovano zmago v domačem prvenstvu, gostje iz Rogaške pa so se učinkovito upirali le v uvodu prve četrtine, do vodstva z 12:11. Z delnim izidom 15:0 pa so gostitelji pobegnili na 26:12 in te prednosti nato niso več izpustili iz rok.

V drugi četrtini je prednost nato narasla na +18 in v tretji na +25, s čimer je bil zmagovalec dvoboja znan. V domači vrsti so izstopali Miha Cerkvenik z 21 koši, Luka Vončina z 20 in Marko Pajić, ki je 18 točkam dodal 12 skokov. Prav skok pod obročema je bil element, ki so ga domači prepričljivo dobili z 38:28, ob tem pa imeli bistveno boljši odstotek zadetih met iz igre (56:38).

Za Rogaško je Ronald Eugene Jackson ob devetih točkah zabeležil tudi 13 skokov, s 16 točkami je bil najbolj učinkovit Petar Vujačić.

Zlatorog ostaja na dnu lestvice

Varovanci Aleša Pipana so v prvi četrtini vodili že za 12 točk. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Varovanci Aleša Pipana so v prvi četrtini vodili že za 12 točk. Foto: Vid Ponikvar/Sportida Laščani po gostovanju v Polzeli ostajajo pri eni zmagi, vknjižili pa so še 12. poraz ter ostajajo na dnu prvenstvene lestvice. Hopsi pa so ostali na šestem mestu, a so se po šesti zmagi v sezoni odlepili od sedme Rogaške.

Dvoboj so bolje začeli varovanci Aleša Pipana, ki so Polzeli v prvi četrtini nasuli 31 točk in vodili za 12. Toda domačini so se že v drugi četrtini oddolžili in na odmor odšli z minimalno prednostjo (53:52).

V drugem je bilo dogajanje na parketu sprva bolj izenačeno, moštvi pa sta se večkrat izmenjali v vodstvu. V zadnji četrtini so najprej Hopsi z delnim izidom 8:0 povedli za sedem, štiri minute pred koncem pa prišli do dvomestne prednosti (86:75). Razliko so varovanci Vladimirja Rizmana nato vmes še nekoliko povišali, dvoboj pa sklenili s +11.

Ob šesti zmagi Hopsov v sezoni se je vnovič najbolj izkazal tretji strelec lige Miha Vašl, ki je igral vseh 40 minut in dosegel 31 točk ter dodal še deset podaj za indeks 30. Z 22 točkami se je izkazal tudi Jan Rizman. Pri gostih so trije igralci tekmo končali z 19 točkami, in sicer Miha Lapornik, Matic Grušovnik ter Dennis Tunstall mlajši. Slednji je pobral 12 skokov, ukradel kar šest žog in podelil štiri blokade za indeks 33.

Podčetrtek zmagal v Novem mestu

Liga ABA: Krka - Cedevita Olimpija, Dalibor Damjanović | Foto: Vid Ponikvar Foto: Vid Ponikvar Terme Olimia so najuspešnejša ekipa lige Nova KBM na gostovanjih. V sedmem nastopu so zabeležili šesto zmago. Na domačem parketu imajo zgolj izkupiček 2-4. Na drugi strani je Krka 2022 začela z dvojnim domačim porazom; najprej je v regionalnem tekmovanju izgubila s Cedevito Olimpijo, v uvodnem obračunu 13. kroga pa je doživela prvi poraz v dvorani Leona Štuklja v ligi Nova KBM. To je sicer šele njen drugi v tej sezoni; prejšnjega ji je zadal Helios Suns 16. novembra.

Podčetrtani so zasluženo osvojili dve točki, saj so bili večino časa izenačene tekme v ospredju, dodatno težo uspehu pa daje dejstvo, da so zadnje tri minute in pol odigrali brez do tedaj prvega strelca Sandija Čebularja (25 točk, met 9:14), ki je moral na klop zaradi petih osebnih napak.

A njegovo vlogo je od rezultata 79:79 uspešno prevzel Simo Atanacković, ki se je s 33 točkami (met 10:16, 9 skokov, indeks 36) zavihtel na prvo mesto lestvice strelcev lige Nova KBM (povprečje 21,5 točk). Do konca tekme je dosegel 10 točk, vključno z dvema trojkama, ki sta spodrezali krila domačim igralcem in prevesili tehtnico na stran Term Olimia.