Sobota, 23. 12. 2017, 22.39

Liga ABA, 13. Krog

Po drami v Tivoliju še en neverjeten poraz Olimpije

3

Košarkarji Petrol Olimpije so v Tivoliju izgubili proti Ciboni z 78:80, potem ko so gostje do koša za zmago prišli v zadnji sekundi zadnjega napada na tekmi. Jure Zdovc je s Cedevito prišel do zmage po podaljšku.

Trener Petrol Olimpije Gašper Okorn je v Tivoliju spet potegnil krajšo. | Foto: Vid Ponikvar Trener Petrol Olimpije Gašper Okorn je v Tivoliju spet potegnil krajšo. Foto: Vid Ponikvar

Olimpija je v Tivoliju začela odlično in na začetku tekme prišla do visoke prednosti. Potem je Cibona prišla do preobrata in vodila, a so Ljubljančani v tretji četrtini poskrbeli za nekaj izjemnih minut in spet prišli do visokega vodstva. V zadnji četrtini se je zgodba ponovila in Zagrebčani so domače košarkarje spet ujeli.

Pri izidu 78:78 so imeli zadnji napad in ga tri sekunde pred koncem tekme zapravili, a prišli do skoka, potem pa je izkušeni Marko Tomas s košem prav v zadnji sekundi tekme poskrbel za zmago gostov.

Olimpija je doživela še tretji zaporedni poraz v ligi ABA.

V soboto je do zmage prišel tudi Jure Zdovc, ki je v Zagrebu po podaljšku s Cedevito premagal Zadar. Budućnost je visoko premagala Igokeo, medtem ko je Partizan v Beogradu izgubil proti Mornarju.