10.37

8 let, 5 mesecev

Ponedeljek, 3. 12. 2007, 10.37

Izjemni Lakovič rešil Barcelono

Na Pirenejskem polotoku so odigrali tekme prvega kroga ACB lige. Zelo pa se je pri zmagi Barcelone izkazal Jaka Lakovič.

Španija: Slovenski reprezentant Jaka Lakovič je odlično začel sezono pri Barceloni. Podprvaki so v prvem krogu ACB lige po pol ure na gostovanju pri Valladolidu zaostajali že za devet točk, nato pa na krilih Lakoviča zadnjo četrtino dobili s kar osemnajstimi točkami razlike (29:11) in na koncu slavili prvo zmago s 86:77. Trener Kataloncev Duško Ivanović je svojemu prvemu zvezdniku po odhodu Juana Carlosa Navarra v ligo NBA namenil nekaj več kot 37 minut igre, "Jale" pa se je na koncu ustavil pri kar 29 točkah (met za dve 3:4, met za tri 5:10, prosti meti 8:8). Zbral pa je tudi tri skoke in štiri podaje. Lakovič je bil tako drugi najboljši strelec lige. Gostovala je tudi ekipa ViveMenorce, katere član je Marko Tušek. Vendar so v tem dvoboju slavili domačini (87:79). Nekdanji košarkar Unicaje je srečanje začel v prvi peterki in bil z desetimi točkami četrti strelec svojega moštva. V dvaindvajsetih minutah pa je imel še dva skoka in eno podajo. Prvič se je v dresu Estudiantesa pred osem tisoč gledalcev predstavil Domen Lorbek. V Madridu je gostovala Unicaja in morala priznati premoč Estudiantesu. Domen ima očitno veliko zaupanje trenerja Mariana De Pablosa, saj je imel tretji največjo minutažo (27 minut). Domen, ki na hrbtu nosi številko 18, je iz treh poizkusov zadel dve trojki in skupno zbral devet točk, štiri skoke in dve podaji. Samo Udrih je Granadi do zmage pri novincu v ligi Grupo Begar Leonu v šestnajstih minutah pomagal z enim skokom.

Italija: Rimska Lottomatica ima po dveh odigranih tekmah po eno zmago in poraz. Erazem Lorbek je bil s soigralci nemočen v gosteh pri Teramu (83:69). Slovenski reprezentančni krilni center je moral mesto v prvi peterki znova prepustiti s petnajstimi točkami najboljšemu strelcu Rimljanov Gregorju Fučki. Lorbek je kljub temu igral 23 minut ter dosegel devet točk (met za dve 3:6, met za tri 1:2) in šestkrat skočil za odbito žogo. Varese je po porazu v Rimu po podaljških tokrat izgubil tudi na domačem parketu proti Snaideru z 62:83. Pri gostiteljih je tudi tokrat igral le Gregor Hafnar, saj Aleksandar Čapin še ni popolnoma okreval po poškodbi. 30-letni Kranjčan je v dvaindvajsetih minutah dosegel sedem točk - zadel je le enega od šestih metov za tri točke - in ujel štiri odbite žoge. Košarkarji Air Avellina so se dobro upirali na gostovanju pri prvakih iz Siene, a jim je na koncu le malo manjkalo do velikega presenečenja. Simon Petrov je pri drugem porazu gostujoče ekipe sodeloval devet minut in v tem času zgrešil en met iz igre ter v statistiko vpisal še en skok v obrambi. Da je bil to zares slab krog za slovenske legionarje v Italiji, je s porazom proti Cantuu poskrbela še Legea Scafati pod vodstvom Teomana Alibegoviča (70:60).