Torek, 7. 4. 2009, 22.15
9 let, 2 meseca
Hopsom zmanjkalo moči

Domžalčani so na krilih Snowa, Laškeviča in Močnika (14 podaj) proti neugodnim Hopsom upravičili vlogo favorita in prišli do svoje pete zmage v tem delu tekmovanja. Na drugi strani je trener gostov Boštjan Kuhar že pred tekmo poudaril, da jim igra Heliosa ne ustreza, kar se je na koncu - kljub izvrstnemu odporu - tudi pokazalo. Hopsi, pri katerih je spet blestel King (23 točk, 12 skokov), so tako vknjižili še tretji poraz.
Tekmo so bolje začeli gosti, toda kmalu so se Domžalčani zbrali in vzpostavili ravnotežje na parketu. Moštvi sta bili bolj ali manj izenačeni vse do konca prve četrtine, šele takrat je domačim po trojkah Močnika in Petroviča uspelo uiti na 24:17. Ko je Krušič na začetku druge tretjine zadel že za 28:19, se je zdelo, da odpor Hopsov peša. Da ni tako, so gosti dokazali kar z delnim izidom 9:0, s katerim so izničili zaostanek, nato pa celo spet prešli v vodstvo. Konica polčasa pa je spet pripadla Domžalčanom, ki so na glavni odmor odšli s prednostjo petih točk.
Tretjo četrtino so spet bolje začeli gosti, toda iz minute v minuto so nadzor v svoje roke prevzemali domačini in sredi četrtine spet prišli do zajetnejše prednosti, dobri dve minuti pred koncem tega dela igre pa je Snow zadel za dotlej najvišji naskok 62:50, na začetku zadnje četrtine pa je s trojko prednost Heliosa povišal že na 68:53. A domačini so ob koncu dovolili nasprotnikom, da so se s trojkami približali le na dve točki, za kaj več pa je gostom zmanjkalo sreče in moči.