Helios "prebarval" Široki

Košarkarji Heliosa Domžal so v tretjem krogu lige NLB doma premagali Široki

Helios : Široki 90:79 (25:23, 44:43, 65:66)

Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 750.

Helios Domžale: Zalokar 3, Troha 19 (4:4), Mihalič 3 (1:2), Ingram 8 (4:5), Zagorc 16 (3:5), Žerak 10 (0:2), Laškevič 7 (1:1), Krejić 14 (3:4), Antonijevič 10 (2:2).

Široki Prima pivo: Corey 7 (1:1), Štemberger 11 (5:6), Perinčić 14 (3:4), Tomas 18 (7:7), Dijan 8 (4:6), Župic 4, Šola 14 (3:4), Špralja 2, Miller 1 (1:2).

Osebne napake: Helios Domžale:28, Široki Prima pivo 26. Pet osebnih napak: Krejić (40.); Perinčić (40.). Prosti meti: Helios Domžale 18:25, Široki Prima pivo 24:30. Met za tri točke: Helios Domžale: 6:15 (Antonijevič 2, Zalokar, Troha, Zagorc, Krejić), Široki Prima pivo 9:27 (Tomas 3, Šola 3, Štemberger 2, Perinčić).

Slovenski prvaki so proti Hercegovcem prišli do prve zmage v letošnji ligi. Po izenačenih treh četrtinah tekme je odločil začetek zadnjega dela, ko je Domžalčanom uspel delni izid 14:0 in so zaostanek 66:67 spremenili v vodstvo 81:68. V zadnjih minutah so prednost znali obdržati, tako da so se na koncu zasluženo veselili obeh točk.

V prvem polčasu so imeli domači sicer pobudo, večji del so vodili, a nikoli več kot za štiri točke (12:8, 18:14, 30:26), kolikor je znašala tudi največja prednost gostov (35:39). Domžalčanom ni šel met za tri točke, zadeli so le eno. V nadaljevanju so uspeli umiriti roko, izboljšati igro v obrambi, razigral se je Troha in uspeh je bil zagotovljen.

V naslednjem krogu (sobota, 13. oktobra) bo Helios gostoval v Splitu.