19. 1. 2008,
19.59

Sobota, 19. 1. 2008, 19.59

Helios drago prodal kožo v Beogradu

Košarkarji Heliosa so v 18. krogu lige NLB izgubili s Partizanom s 76:86 (17:20, 39:45, 60:63).

Košarkarji Heliosa so v ligi NLB doživeli že šesti zaporedni poraz. Čeprav je bilo težko pričakovati, da bodo Domžalčani slavili v Beogradu, pa je dejstvo, da je bil to že enajsti poraz v zadnjih dvanajstih tekmah oziroma petnajsti v dosedanjih 18 krogih nadvse zaskrbljujoč. Košarkarji Heliosa so tako čedalje bližje izpadu iz lige.

Sicer so bili Domžalčani Partizanovcem enakovredni približno štiri petine dvoboja. V 33. minuti je bilo po trojki Trohe - slednji je bil s 24 točkami tudi najboljši strelec srečanja - le dve točki prednosti za gostitelje (67:65), toda v zadnjih minutah je Partizanu uspel delni izid 19:12 za novo zmago, ki ga je še bolj učvrstila v vodstvu na prvenstveni lestvici. Eden od razlogov za poraz so bile tudi številne osebne napake košarkarjev Heliosa. Naredili so jih kar 36, zato niti ne čudi podatek, da so Beograjčani dosegli kar 37 točk s črte za proste mete.

Tekmo 19. kroga bo Helios igral naslednjo soboto pred domačimi gledalci, v goste pa jim bo prišlo moštvo Zagreba.