12. 4. 2008,
21.13

Sobota, 12. 4. 2008, 21.13

Geoplin Slovan ugnal Helios

Košarkarji Geoplina Slovana so v 6. krogu lige UPC Telemach za prvaka premagali Helios.

Tekmo so bolje odprli gostitelji, ki so povedli z 9:0, a vseeno na prvi mini odmor odšli s točko zaostanka. Center Heliosa Laškevič je z desetimi točkami v prvih desetih minutah praktično sam poskrbel za preobrat. Izenačenje na semaforju se je nato nadaljevalo do 14. minute (31:31), nakar je Helios naredil delni izid 11:1 in pobegnil na deset točk prednosti.

Geoplin Slovan, ki je nastopil brez prvega strelca Johnsona, je priključek ulovil sredi tretje četrtine (57:57), do sklepnih minut tekme pa so večji del v vodstvo preživeli gostje. Drama se je začela v zadnji minuti, ko so meti s kazenske črte odločili zmagovalca. Pri tem je imel glavno vlogo Clemons, ki je s šestimi točkami odločil zmagovalca.